Premtimi i Jurgen Klopp pas triumfit në Premierligë

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Klopp u ka premtuar tifozëve të Liverpoolit se ky është vetëm fillimi.

Pas 30 vjetësh, Liverpooli i dha fund vuajtjeve duke triumfuar në Premierligë.

Më meritore për sukseset e Liverpoolit në vitet e fundit është padyshim, Jurgen Klopp.

Ai u ka premtuar fansave se s’do të ndalen dhe se ekipi do të vazhdojë të përmirësohet për të fituar të tjerë trofe.

“13 muajt e fundit kanë qenë shumë special për ne, kjo është e vërtetë”, tha Klopp.

“Dua të përfshijë gjithë vitin sepse ka qenë një kohë fantastike në jetën time futbollistike. Nuk e kam përjetuar më parë, jo kaq mirë, atë që po tregojnë djemtë është e jashtëzakonshme”.

“Nuk do të ndalemi, duam të qëndrojmë të fokusuar, sepse shohim mundësi. Ju premtoj se do të përmirësohemi, por kjo s’do të thotë se do të fitojmë gjithçka, por do të përmirësohemi. City është fantastik, kështu që s’mund të ju premton se do të fitojmë diçka”.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Napoli e fiton përballjen kundër Romës, ngritet në zonën ‘Evropa’

Napoli e ka fituar ndeshjen e sontme kundër Romës në kuadër të kampionatit elitar italian, Serie A.
- Marketing -

Barcelona fitore me stil ndaj Vilarreal (VIDEO)

Barcelona është rikthyer te fitorja pas 2 rezultatesh negative. Skuadra katalanase fitoi me rezultatin 1-4 ndaj Villareal. 4 golat e parë u...

Super paraqitje e Dacit në fitoren e rëndësishme të Konyasporit (VIDEO)

Futbollisti shkupjan, Erdon Daci kishte sonte paraqitje të mrekullueshme në duelin e ekipit të tij Konyaspor ndaj Rizesportim, duel shumë me vlerë...

Asanit i mjaftuan pesë minuta për të shpëtuar AIK-un (VIDEO)

Futbollisti shkupjan i AIK-ut, Jasir Asani është treguar vendimtar për skuadrën e tij AiK, duke e ndihmuar skuadrën të mos pëspojë disfatë...

Liverpooli u kthehet fitoreve, lehtë e kishte me Aston Villan (VIDEO)

Liverpooli është rikthyer me fitore në kamoionatin elitar anglez të futbollit, Premierligë. Kampioni i ri i Anglisë është përballur sot me Aston...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -