Prishtina fiton derbin e madh në çastet e fundit kundër Ballkanit

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Prishtina ka shënuar fitore të madhe me rezultat 2:1 në çastet e fundit kundër Ballkanit nga Theranda, në kuadër të javës së fundit të stinorit vjeshtor të elitës së futbollit të Kosovës.   

Në minutën e 45+1, Otto John nga afërsia realizon për epërsinë 1:0 në favor të Prishtinës.  Nuk ka zgjatur shumë gëzimi, në minutën e 45+6, Ballkani barazon rezultatin me anë të kapitenit Visar Berisha.

Në minutën e 89-të, Leotrim Kryeziu pengohet në mënyrë të palejueshme dhe gjyqtari akordon penallti për Prishtinën.  Besnik Krasniqi është i saktë nga penalltia dhe i siguron fitore të madhe Prishtinës, me rezultat 2:1.

Kryetrajneri i Prishtinës, Zekirija Ramadani, është sikur në qiellin e shtatë, për faktin se kjo fitore i shton edhe më shumë gjasa në luftë për titullin e kampionit.

Drita udhëheq renditjen me 39 pikë, pasojnë Ballkani 38, Prishtina 31, Gjilani 26 pikë etj.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

E BUUUUJSHME! Në fund të karrierës Ronaldo dhe Messi sëbashku te kjo skuadër?

Shokë ekipi Lionel Messi-n dhe Cristiano Ronaldo-n. Nuk është fantazi, të paktën për David Beckham, i...
- Marketing -

Lajmi Bombë/ Në fund Bayerni i Mynihut do të rrëmbejë Haland

Lotar Mateus është i bindur se e ardhmja e Erling Halandit do të jetë te Bajerni i Mynihut. Sipas lojtarit rekordmen...

Ferati: I kënaqur me barazimin, luajtëm ndaj ekipit më të mirë në kampionat

Skuadra e Akademija Pandevit ka arritur sot që të merr një pikë në ndeshjen e e javës së 20-të. Të LPFM-s, duke...

Interi i pandalshëm, mposht Genoan – blindon kreun (VIDEO)

Inter ka vazhduar me rezultatet pozitive duke mposhtur Genoan. “Neurazzurët” fituan me rezultat bindës 3 – 0 dhe tani...

Chelsea – United, formacionet zyrtare

Sot (e diele), Chelsea është mysafir i Manchester Unitedit, ndeshje e vlefshme për xhiron e 26-të në Premierligë. Dy...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -