Prishtina plasi “Bombën”, sjell futbollistin e kombëtares shqiptare

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Pas një sërë largimesh nga klubi, Prishtina ka filluar përforcimin e klubit duke bërë prurje të reja

Në orët e vona të natës, klubi bardhë e kaltër nga kryeqyteti ka lajmëruar se janë në përfundim të një marrëveshje zyrtare me mesfushorin e Kombëtares shqiptare, Sabien Lilaj.

“Rrahman Haradini, aksionar i FC Prishtina ka arritur marrëveshje përfundimtare me mesfushorin me përvojë të madhe dhe ndërkombëtare si dhe anëtarin e Kombëtares Shqiptare, Sabien Lilaj. Futbollisti shumë shpejtë do të prezantohet para futbollistëve të ekipit bardhekaltër”, shkruan në këtë njoftim.

Përforcimi vjen pasi që nga klubi i kryeqytetit u larguan disa lojtarë si Armend Thaçi e Meriton Korenica.

Sabien Lilaj, megjithatë është një tjetër kategori, pasi që në supet e tij ka një përvojë të madhe si futbollist.

Fillimisht ai ka luajtur për Tiranën, mandej Lokomotivën e Zagrebit.

Karrierën më të mirë e pati me Skënderbeun e Korçës me të cilin ekip pati 164 paraqitje dhe shënoi 20 gola.

Gjatë sezonit 2018-19 Lilaj ishte transferuar në Gabala dhe mandej në skuadrën Sektzia Nes Tziona, kurse ka pasur edhe 16 paraqitje për Kombëtaren A të Shqipërisë. /GazetaExpress/

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Umit Karan përsëri në pankinën e Shkupit!

Pas mëngjesit të vrullshëm në zyrat e FC Shkupit, me largimin e papritur të Muharem Bajramit, tani...
- Marketing -

Shvercerat: Nuk njohim trajner tjetër përveç Mukit (VIDEO)

Pak orë pas lajmit që Muharem Bajrami nuk është trajner i FC Shkupit ka pasur shumë reagime, si nga futbollist dhe figura...

Shkupi largoi trajnerin Bajrami

Pas disfatës së djeshme të skuadrës së Shkupit nga Struga T&L, klubi nga Çairi ka vendosur që të largojë nga posti i...

ZYRTARE/ Candreva largohet nga Interi, mbetet po në Serie A

Antonio Candreva është futbollisti më i ri i klubit të Sampdorias. 33-vjçari italian në sezonin e ri do të luajë nën fanellën e klubit të Sampdorias.

Menaxheri shqiptar në bisedime me Juventusin për një futbollist

Kampioni në fuqi i Italisë, skuadra e Juventusit është e interesuar që ti sigurijë shërbimet e sulmuesit të talentuar italian, Federico Chiesa,...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -