Probleme për Dritën e Nuhiut, pa miqësore para Sileksit

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Skuadra e vetme që ka mbetur në garat ndërkombëtare është Drita, por duket se telashet e saja janë bukur të mëdha.

Gjilanasit përveç kujdesit të madh në mbrojtje nga virusi COVID-19, nga i cili siç dihet edhe humbi garat në Ligën e Kampionëve duke u eliminuar në tavolinë nga UEFA para sfidës finale me Lienfiel, problem tjetër e ka mungesën e ndeshjeve miqësore.

Një javë para ndeshjes me skuadrën Sileks në Maqedoninë e Veriut në kuadër të Ligës së Evropës, Drita ka mungesë të ndeshjeve kontrolluese pasi klubet tjera kosovare e kanë të ndaluar të luajnë dhe kjo vërtet është një mungesë e madhe për trajnerin Ardian Nuhiu.

Federata e Futbollit të Kosovës vendosi ta shtyjë kampionatin edhe për një javë, kjo si masë mbrojtëse kundër përhapjes së pandemisë COVID-19.

Institucionet kosovare përkatësisht Ministria e Shëndetësisë i ka ndaluar klubet kosovare të stërviten në këtë periudhë, përveç atyre klubeve që marrin pjesë në garat ndërkombëtare, gjë e cila ka sjellë pengesa të shumta për kampionin aktual të Kosovës.

Nga ana tjetër skuadra e Sileksit deri më tani ka zhvilluar katër ndeshje nga kampionati dhe është në formë të mirë, duke nda pozitën e parë së bashku me Shkupin dhe kjo tregon se skuadra nga Kratova ka një epërsi në këtë duel.

Kujtojmë që për shkak pandemisë Covid-19, në këto kualifikime zhvillohen vetëm nga një ndeshje. Ndeshja Sileksi vs Drita luhet me 17 shtator me fillim në orën 20:00, në stadiumin “Todor Proeski” në Shkup.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Umit Karan përsëri në pankinën e Shkupit!

Pas mëngjesit të vrullshëm në zyrat e FC Shkupit, me largimin e papritur të Muharem Bajramit, tani...
- Marketing -

Shvercerat: Nuk njohim trajner tjetër përveç Mukit (VIDEO)

Pak orë pas lajmit që Muharem Bajrami nuk është trajner i FC Shkupit ka pasur shumë reagime, si nga futbollist dhe figura...

Shkupi largoi trajnerin Bajrami

Pas disfatës së djeshme të skuadrës së Shkupit nga Struga T&L, klubi nga Çairi ka vendosur që të largojë nga posti i...

ZYRTARE/ Candreva largohet nga Interi, mbetet po në Serie A

Antonio Candreva është futbollisti më i ri i klubit të Sampdorias. 33-vjçari italian në sezonin e ri do të luajë nën fanellën e klubit të Sampdorias.

Menaxheri shqiptar në bisedime me Juventusin për një futbollist

Kampioni në fuqi i Italisë, skuadra e Juventusit është e interesuar që ti sigurijë shërbimet e sulmuesit të talentuar italian, Federico Chiesa,...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -