PSG DRRIDH BOTËN E FUTBOLLIT! + 6 super yje botërore, me këtë skuadër do ta pushton botën

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Paris Saint-Germain duket se do ta ketë një verë tejet të ngjeshur, me gjashtë transferime që mund t’i bëjnë.

Klubi francez e mbylli një sezon tejet të dobët, duke mos arritur të triumfonin në Ligue 1, pasi Lille e fitoi trofeun në xhiron e fundit.

Një tjetër paraqitje e dobët për ta ishte edhe në Ligën e Kampionëve, duke u eliminuar nga Manchester City me rezultat të përgjithshëm 4-1.

Andaj, bordi i klubit francez është i gatshëm që të përpilojë një formacion ëndrrash për stinorin 2021/22, për të tentuar që të fitojnë të gjithë trofetë.

Duke filluar nga porta, PSG është afër transferimit të Gianluigit Donnarummas, që refuzoi vazhdimin e kontratës me Milanin, me një kontratë pesëvjeçare dhe me një fitim rreth 60 milionë euro deri në përfundim të marrëveshjes, raporton Ginaluca Di Marzio.

Një tjetër anëtar i Rossonerëve që mund të kalojë në Parkun e Princave është edhe Theo Hernandez, me mbrojtësin që ka kohë që është nën shënjestrën e parisienëve.

Mbrojtës tjetër që mund të afrohet me PSG është edhe Sergio Ramos që duket se nuk do të qëndrojë te Real Madridi, shkaku që kërkesa e tij për kontratë dyvjeçare nuk po plotësohet nga Florentino Perez.

Nga ana e krahut të djathtë, skuadra franceze mund të përforcohet me Achraf Hakimin e Interit, pasi kampioni i Serie A-së është i detyruar të shesë lojtarë për të shmangur krizën ekonomike të shkaktuar nga COVID-19.

Në mesfushë po ashtu mund të ketë ndryshime, me Georginio Wijnaldumin që raportohet se tashmë ka arritur marrëveshje me një kontratë trevjeçare.

Pjesa e ofanzive po ashtu mund të ketë lëvizje, me PSG-në që duhet të sakrifikojë një lojtar pa dëshirën e tyre.

Kylian Mbappe pritet të përcaktojë të ardhmen e tij pas Kampionatit Evropian, me Real Madridin që e dëshiron me ngulm transferimin e tij, e ëndrra e lojtarit është që të luajë për Los Blancos.

Edhe pse Nasser Al Khelaifi bëri të ditur se nuk do të shesin lojtarin, në fund do të jetë dëshira e këtij të fundit që përcakton të ardhmen, gjersa ka edhe një vit kontratë me klubin.

Në rast e Mbappe largohet nga PSG, atëherë Cristiano Ronaldo do të ishte prurja e tyre e re, pasi ylli portugez nuk e ka të qartë të ardhmen te Juventusi dhe mund të largohet nga Torino për të kaluar te gjiganti francez.

Formacioni i mundshëm i PSG-së për edicionin e ardhshëm: Donnarumma, Hernandez, Ramos, Marquinhos, Hakimi, Wijnaldum, Paredes, Verratti, Neymar, Di Maria, Ronaldo. /Telegrafi/

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Mourinho i çmend tifozët e Romës, po e transferon yllin nga Real Madridi!

Jose Mourinho do të nisë punën si trajner i Romës muajin e ardhshëm, aventurë që po...
- Marketing -

U munduan ta ngushëllojnë gruan e Eriksenit pas kolapsit, UEFA dënon brutalisht dy yjet danezë

Sipas raportimeve të fundit lojtarët të cilët përqafuan gruan e Eriksenit, do të pezullohen nga turniri. Arsye sipas Uefa-së,...

Moti i ligë shtyn stërvitjet e Maqedonisë

Moti i ligë që kaploi kryeqendrën e Rumanisë, nuk lejoi që futbollistët e Austrisë të zhvillojnë stërvitjet e fundit para përballjes me...

Eriksen përloti botën e futbollit në EURO 2020, ndërpritet ndeshja ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës

Futbollisti i Përfaqësueses së Danimarkës dhe ekipit të Interit, Eriksen, në ndeshjen ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës, përloti futbollistët e të...

E BUJSHME/ Juventusi mbetet me “gishta në gojë”, Koeman i rrëmben sulmuesin, edhe atë falas

Barcelona përfundimisht po mbyll marrëveshjen me Memphis Depay, sulmuesin hollandez, që ikën falas nga Lyon. Aktualisht është i zënë me...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -