PUNË E KRYER;PSG brenda 24 orëve transferon super lojtarin e Interit

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Është punë e kryer. Achraf Hakimi së shpejti do të kalojë zyrtarisht nga Interi te PSG.

Lajmin e ka konfirmuar edhe shefi ekzekutiv i Interit, Giuseppe Marotta.

Hakimi iu bashkua Interit nga Real Madridi vetëm vitin e kaluar, por është e detyruar të shesë lojtarë.

“Ne jemi në fazat e fundit për Hakimin te PSG, do të jetë një punë e mbaruar brenda 24 orësh”, tha Marotta për Sky Italia.

“Padyshim, ky është një moment i dhimbshëm për ne, por unë jam një administrator që duhet të garantoj qëndrueshmërinë në aspektin ekonomik gjatë një kohe të vështirë për botën e futbollit në përgjithësi”.

“Sapo të përfundojë operacioni Hakimi, ai do të na lejojë të kemi pak hapësirë për të marrë frymë dhe me të vërtetë shpresojmë se nuk do të kemi më nevojë të shesim ndonjë lojtar tjetër të madh, pasi duam të ruajmë pjesën më të madhe të skuadrës që fitoi Scudetton”.

Sa i përket Lautaro Martinez, ai tha se Interi dëshiron ta mbajë.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

“Krejt po dalin”/ Real Madridi shumë shpejtë do të mbetet edhe pa një tjetër super lojtar

Skuadra e Real Madridit është duke u përballur me largim të futbollistëve të rëndësishëm nga ekipi këtë...
- Marketing -

SHKUPI EVROPIAN vazhdon në rrethin e dytë

Pas eliminit të Sileksit dhe Struga Trim Lum skuadra e FC Shkupit është përafqësuesi i vetëm nga Maqedonia që tejkaloi raundin e...

E BUJSHME!Roma ia bën dhuratë Mourinhos super lojtarin

Konfirmohet blerja e re e Romës. Skuadra e Romës ka arritur një tjetër blerje këtë verë.

Gjiganti i Premier Ligës ofron 70 milionë euro për Barellan

Kampion i Italisë me Interin dhe kampion Evrope me Italinë. Të gjithë të çmendur për Nicolo Barella. Prej disa...

Italia vijon të mrekullojë, shifra dhe rekorde të pabesueshme, spikat mbajtja e topit

Italianët po përjetojnë një histori të bukur, që shumë pak veta e imagjinonin ndërsa mediat prodhojnë lajme pafund mbi përfaqësuesen “azzurre” dhe...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -