Ramadani përzgjedhës i reprezentacionit U13 të Maqedonisë

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Bardhi: Ëndërroj të luaj te Barcelona (VIDEO INTERVISTË)

Një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë, i cili po luan në La Liga të Spanjës me...

Një nga trajnerët që kohëve të fundit është bërë sininonim i punës në vendin tonë pa dyshim që është Erhan Ramadani i cili vite me radhë po punon në ngritjen e cilësisë së basketbollit në vendin tonë.

Trajneri Ramadani tani 7 vite po jep mund dhe sakrificë për zhvillimin dhe ngritjen e basketbollit, duke filluar me grupmoshat më të vogla, e deri te ekipi i parë i KB Çair 2030.

Mundi i tij tani ka dhënë rezultatet dhe puna e tij është shpërblyer edhe nga Federata e Baskebollit të Maqedonisë së Veriut, duke e emëruar Erhan Ramadanin seleksionuesit për grupmoshat U13.

Ramadani ka folur për portalin sportiv Albsport.mk, ku mes tjerash ka potencuar se puna e tij do të vazhdojë me intensitet edhe më të lartë, që të arrijë edhe më shumë në dedikimin e tij si trajner.

“Po mendoj që me punën që e kemi bërë, ishte koha e fundit që të pranoj ftesë, por unë premtoj që nuk do të ndalemi këtu. Do të vazhdoj që pas një kohe të udhëheq edhe me ndonjë grup moshë më të madhe të reprezentacionit. Sigurisht që qëllimi ynë si klub, d.m.th, nga formimi i klubit ka qenë të punojmë për të mirën e basketbollit dhe të përfundojmë në reprezentacion si trajner dhe pastaj puna kryesore t’ju mundësojmë sa më shumë baskebollistëve shqiptar të inkuadrohen në reprezentacion në grupmosha të ndryshme. Gjithashtu edhe në administratën e Federatës të inkuadrojmë më shumë njerëz profesionist shqiptarë, pasi deri tani kemi vetëm një. Në fund dua të potencoj se klubi ynë Çair 2030 këtë edicion atakon që të futet në superligë”, ka thënë për Albsport.mk, trajneri energjik Erhan Ramadani.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Ky është formacioni i Barçes ndaj Bayernit, nuk luan lojtari me vlerë 120 milion euro

Revista spanjolle sportive AS raporton se trajneri Quique Setien do të luajë me një ekip më defensive,...
- Marketing -

Simeone mbeti i shtangur dhe me sytë e mbushur me lot (VIDEO)

Sonte u zhvillua çerekfinalja e dytë e Ligës së Kampionëve në Portugali, ku Leipzig është gjysmëfinalisti i dytë i këtij edicioni.

Leipzigu nuk e fali Atleticon, siguroi gjysmëfinale me PSG (VIDEO)

Një fitore historike për gjysmëfinale e lojtarëve të RB Leipzig, në çerekfinalen e dytë të Ligës së Kampionëve. Sonte...

Formacionet zyrtare: RB Leipzig dhe Atletico luajnë për një vend në gjysmëfinale (FOTO)

RasenBallsport Leipzig dhe Atletico Madridi zhvillojnë përballjen e radhës çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Stadiumi Estadio Jose Alvalade në Lisbonë të...

Arrihet marrëveshja mes klubeve, Lazio rrit ofertën dhe merr një ‘po’ nga Vedat Muriqi – detajet e transferimit

Vedat Muriqi mund të quhet një futbollist i Lazios, edhe pse mungon ende zyrtarizimi. Sulmuesi nga Kosova ishte cak...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -