Rebelohet Arthuri, s’do të luajë më për Barcelonën

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Bardhi: Ëndërroj të luaj te Barcelona (VIDEO INTERVISTË)

Një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë, i cili po luan në La Liga të Spanjës me...

Arthur Melo e ka informuar Barcelonën që nuk ka ndërmend të luajë përsëri për klubin.

Pas transferimit të tij te Juventus, Quique Setien e ndali mbështetjen ndaj mesfushorit brazilian në ndeshjen e fundit të sezonit të LaLiga Santander, dhe Arthur nuk është i kënaqur me trajtimin.

Arthur nuk është paraqitur pas pushimit që patën lojtarët, pavarësisht se ishte thirrur për t’iu nënshtruar testit për koronavirus.

Klubi e ka bërë të qartë se Arthur është ende një lojtar i Barcelonës dhe duke pasur parasysh që ai nuk u shfaq dje, do të ketë masa disiplinore ndaj tij.

Arthur e ka bërë të qartë për klubin se nuk dëshiron të veshë përsëri fanellën e Barcelonës.

Pjesa tjetër e lojtarëve u kthyen dhe kaluan testet e tyre të hënën.

Arthur gjithashtu ka kërkuar që Barcelona të përfundojë atë që mbetet nga kontrata e tij – deri në fund të Champions League – dhe aktualisht është në bisedime për ta bërë këtë.

Problemi i Ligës së Kampionëve

Nëse Arthur nuk ribashkohet me shokët e tij të Barcelonës për ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Napolit , mund të ketë probleme të seleksionimit për Setien.

Midis dëmtimeve dhe pezullimeve, Setien është pak keq për mesfushorët me vetëm Frankie de Jong dhe Sergi Roberto në dispozicion si lojtarët e ekipit të parë. Riqui Puig gjithashtu do të thirret.Sidoqoftë, është dhe ishte e dyshimtë që Arthur do të kishte luajtur në ndeshje sidoqoftë, por të mos qenurit të paktën në stol mund të paraqiste një problem për Blaugranët..

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Juventusi i befasoi të gjithë, Andrea Pirlo trajner i ekipit të parë

Juventusi i befasoi të gjithë duke zgjedhur Andrea Pirlon trajner të ri të skuadrës. 41-vjeçari nuk...
- Marketing -

Celtic, Legia dhe Ferencváros përballë Dritës nëse kalon rundin e parë të LK-s

Drita e Gjilanit si kampione e Kosovës, ka kaluar me sukses pengesën e parë në gjysmëfinalen e rundit preliminar të Ligës së...

Burhan Mustafa si De Gea, mbrojtje që do të mbahet mend (VIDEO)

Boreci nga Velesi mori një triumf në javën e parë të sezonit të ri të Ligës së Parë të Maqedonisë së Veriut, ndeshje...

Bayerni – Barcelona derbi i Lisbonës, ja të gjitha dyshet dhe datat

Pasi përfunduan ndeshjet e mbetura nga 1/8 e Ligës së Kampionëve, u bë i qartë mozaiku dhe skeleti çerekfinal i turneut "Final-8"...

Barcelona kryen detyrën ndaj Napolit, vazhdon tutje (VIDEO)

Barcelona është kualifikuar në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve apo në "Final Eight" të kësaj gare pas fitores së sontme ndaj...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -