Rikthehet kampionati vendor me dy duele

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Angazhimet e përfaqësueseve në Ligën e Kombeve larguan ekipet dhe gara në kampionate për dy javë, ndërsa pikërisht sot rikthehet Liga e Parë e Futbollit të Maqedonisë së Veriut me ndeshjet e javës së 5-të. Hapjen e kësaj jave kemi me dy duele ku në Strumicë skuadra e Shkëndijës është mysafire e Bellasicës, ndërsa dhe Struga do të kërkojë të befasojë Sileksin që mban pozitën e parë.

Bellasica është ekipi imë i dobët në këtë fillim sezoni, nga katër ndeshjet ka po aq disfata, andaj kjo ka bërë Shkëndijën super favorite  për të kërkuar fitore dhe tri pikë.

Kuqezinjtë në këtë ndeshje udhëtojnë të kompletuar, pasi është rikthyer Armend Alimi që mungoi në ndeshjen e Liga Evropës ndaj Sumgait për shkak se doli pozitiv në COVID-19.

Struga Trim&Lum si nikoqire do të kërkojë fitoren e dytë në këtë sezon, ndërsa përballë do të ketë Sileksin që është një nga pretendentët për pozitë të lartë në tabelë, ndërsa është ekipi i vetëm që së bashku me Shkupin dhe Shkëndijën janë pa disfatë.

Të dy përballjet Bellasica-Shkëndija dhe Struga-Sileksi luhen sot në orën 16:00.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Umit Karan përsëri në pankinën e Shkupit!

Pas mëngjesit të vrullshëm në zyrat e FC Shkupit, me largimin e papritur të Muharem Bajramit, tani...
- Marketing -

Shvercerat: Nuk njohim trajner tjetër përveç Mukit (VIDEO)

Pak orë pas lajmit që Muharem Bajrami nuk është trajner i FC Shkupit ka pasur shumë reagime, si nga futbollist dhe figura...

Shkupi largoi trajnerin Bajrami

Pas disfatës së djeshme të skuadrës së Shkupit nga Struga T&L, klubi nga Çairi ka vendosur që të largojë nga posti i...

ZYRTARE/ Candreva largohet nga Interi, mbetet po në Serie A

Antonio Candreva është futbollisti më i ri i klubit të Sampdorias. 33-vjçari italian në sezonin e ri do të luajë nën fanellën e klubit të Sampdorias.

Menaxheri shqiptar në bisedime me Juventusin për një futbollist

Kampioni në fuqi i Italisë, skuadra e Juventusit është e interesuar që ti sigurijë shërbimet e sulmuesit të talentuar italian, Federico Chiesa,...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -