Rrahje masive mes futbollisteve, njëra përjetoi tronditje (VIDEO)

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Bardhi: Ëndërroj të luaj te Barcelona (VIDEO INTERVISTË)

Një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë, i cili po luan në La Liga të Spanjës me...

Ndeshja e raundit kualifikues për Premier Ligën e BeH midis SFK Libero dhe Sane 2014 (3:5) u veçua nga një rrahje masive midis lojtarëve të të dy skuadrave në fushë.

Incidenti ndodhi pas një pauzë, ku filluan fërkimet midis disa futbollistëve, që më pas të përfshihen të gjitha futbollistet që ishin në fushë. Një prej tyre pësoi një tronditje të lehtë.

Sporna situacija zbog koje su naše djevojke nazivane raznim pogrdnim imenima (divljakuše, talibanke itd) od predstavnika Sane, roditelja itd. poslije subotnje utakmice, te razapinjane po društvenim mrežama. Na snimku se vidi da poslije ubačene lopte u šesnaesterac ekipe Sane igračica sa brojem 23 (Milkunić Jasmina) sa podignutim rukama iznad glave hvata loptu sa obje ruke, potom je ispušta, okreće se prema igračici broj 6 ekipe Libera (Mileni Đurđević) i sa obje ruke udara je po glavi, dok Milena joj uzvraća sa jednim udarcem preko igračica koje ih pokušavaju razdvojiti.Sudac im dodjeljuje crvene kartone i svira penal, koji su predstavnici Sane osporavali i izjavljivali da je sviran nepostojeći penal , a kao što vidimo na snimku nema ništa sporno.Ono što se nevidi jasno na snimku je gužva igračica i naguravanje glavama igračice broj 19 ekipe Sane (Elmine Sarajlić) i igračice broj 15 ekipe Libera (Andrijane Tanović), gdje potom igračica broj 19 ostaje da leži, a ostale igračice Libera joj prilaze u pomoć i traže da u teren uđe doktor i ukaže joj pomoć.Najbolje procijenite sami!!

Posted by SFK Libero Goražde on Monday, July 27, 2020

Arbitri kryesor ishte gjithashtu i befasuar nga incidenti, sikur të mos priste që futbollistët të rriheshin ashtu, kështu që pasi u qetësuan gjakrat, ai tregoi një karton të kuq për dy skuadrat.

“Mosmarrëveshja filloi pasi vajzat tona nuk mund të duronin fyerjet nga kundërshtarët që bërtisnin egërsira, talebane e të ngjashme,” thanë nga klubi Libero.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Juventusi i befasoi të gjithë, Andrea Pirlo trajner i ekipit të parë

Juventusi i befasoi të gjithë duke zgjedhur Andrea Pirlon trajner të ri të skuadrës. 41-vjeçari nuk...
- Marketing -

Celtic, Legia dhe Ferencváros përballë Dritës nëse kalon rundin e parë të LK-s

Drita e Gjilanit si kampione e Kosovës, ka kaluar me sukses pengesën e parë në gjysmëfinalen e rundit preliminar të Ligës së...

Burhan Mustafa si De Gea, mbrojtje që do të mbahet mend (VIDEO)

Boreci nga Velesi mori një triumf në javën e parë të sezonit të ri të Ligës së Parë të Maqedonisë së Veriut, ndeshje...

Bayerni – Barcelona derbi i Lisbonës, ja të gjitha dyshet dhe datat

Pasi përfunduan ndeshjet e mbetura nga 1/8 e Ligës së Kampionëve, u bë i qartë mozaiku dhe skeleti çerekfinal i turneut "Final-8"...

Barcelona kryen detyrën ndaj Napolit, vazhdon tutje (VIDEO)

Barcelona është kualifikuar në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve apo në "Final Eight" të kësaj gare pas fitores së sontme ndaj...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -