Rrëfimi dramatik i gazetarit italian: Leo Messi ishte pranë kalimit te Chelsea, ja pse dështoi transferimi

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Lionel Messi shkaktoi një dramë këtë verë te Barcelona pasi ishte i pakënaqur me situatën në klub. Ai ishte i gatshëm ta shkëpuste kontratën, por në fund ai vendosi të mbetet në klub shkaku i procedurave juridike.

Kjo nuk është hera e parë që Messi është zemëruar me Barcelonën, pasi ai ishte pranë largimit edhe në vitin 2014.

Gazetari italian dhe eksperti i transferimeve, Gianluca di Marzio ka botuar librin “Grand Hotel Calciomercato”, ku ai foli edhe për transferimin e dështuar të Messit në Chelsea.

Gjegjësisht, Chelsea ishte pranë transferimit të tij në vitin 2014, kur Jose Mourinho arriti ta “joshë” yllin e Barcelonës.

Image

Chelsea ishte e gatshme të paguante 250 milionë funte për të si dhe t’i jepte një pagë vjetore prej 50 milionë eurosh.

Bisedimet shkuan shumë mirë, por në fund të fundit, marrëveshja dështoi.

Di Marzio shkruan se problemi u shkaktua nga babai i Messit, Jorge, i cili njëherit është edhe agjent i futbollistit, dhe transferimi nuk u realizua në fund.

Arsyeja pse Messi e donte largimin nga Barcelona është hetimi ndaj tij për “evazion fiskal”, derisa ai mendonte se Barcelona nuk kishte mbrojtur atë para mediave siç duhet.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Mesfushori i Omonia shënon gol të rrallë (VIDEO)

Futbollisti spanjoll Jordi Gomes shënoi një gol në Europa League kundër PSV në minutën e 29....
- Marketing -

FOTO/ Nota dhe statistikat e Marash Kumbullës në Europa League

Megjithëse Roma nuk ia doli të fitonte ndaj CSKA Sofias në Ligën e Europës, futbollisti i Shqipërisë, Marash Kumbulla, bëri një paraqitje...

Milani pa probleme, Tottenhami i Mourinhos befasohet nga belgët (VIDEO)

Milani me sukses ka kryer detyrën edhe në raundin e dytë të ndeshjeve në grupe në Ligën e Evropës, përballë Spartës së Pragës, duke...

FORMACIONET/ Çalhanoglu në stol, Pioli zbulon 11- titullarët (FOTO)

Milan pret në shtëpi Sparten e Pragës, në prag të takimit të Europa League (18.55). Trajneri i kuqezinjve, Pioli...

Ky do të jetë qendërmbrojtësi i Milanit!

Paolo Maldini e ka të qartë se kë duhet që të transferojë këtë janar. Bëhet fjalë për mbrojtësin e...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -