Setien nxit dyshimet për rikthimin e Neymarit te Barcelona

Më të lexuarat

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Abdulla Hasani, 17 vjeçari që mahnit me talentin e tij

Shkupi është vatër e talenteve, tani më vite me radhë nga lagjet e ndryshme shqiptare, por edhe...

Quique Setien ka nxitur edhe më shumë dyshimet për një rikthim sensacional të brazilianit Neymar te Barcelona.

Sulmuesi brazilian u largua nga Camp Nou në verën e vitit 2017 për të kaluar në kryeqytetin francez te Paris Saint Germain për një shumë rekorde prej 222 milionë eurove.

Neymar ka shprehur dëshirën për tu rikthyer te Barcelona, por edhe katalunasit e kanë atë objektiv kryesor për repartin ofensivë.

Tani ka qenë trajneri i Barcelonës, Quique Setien që ka ngjallur edhe më shumë reagime me deklaratën e tij për brazilianin.

Setien ka thënë se Neymar është një futbollist i jashtëzakonshëm dhe se dëshira e tij është të punonte me të.

“Pa dyshim se do të isha shumë i lumtur nëse do të kisha mundësi të stërviti një lojtar si Neymar”.

“Neymar është një lojtar i jashtëzakonshëm dhe tani mund të them se do të doja të stërvitja, por nuk dua të flas më shumë rreth kësaj çështje”, tha Setien në një intervistë për BeIN Sports.

Barcelona po kërkon rikthimin e brazilianit në Camp Nou, por problemi po qëndron te shuma që PSG po kërkon për brazilianin e që është 150 milionë euro.

Nga ana tjetër katalunasit janë gati të paguajnë vetëm një pjesë të kësaj shume dhe pjesën tjetër ta kompensojnë duke i ofruar ndonjë futbollist parisienëve.

- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Reali ofron James ose Joviç në këmbim për sulmuesin e Napolit

Fabian Ruiz vijon të jetë një nga objektivat e merkatos verore për Realin e Madridit, por...
- Marketing -

NBA me vendim, ja kur kthehet magjia e basketbollit amerikan

Plani për rinisjen e NBA është gati. Data e rrethuar me të kuqe në kalendarin e kampionatit amerikan të basketbollit është 31...

PSG i vendos çmim Neymarit, asnjë klub si afrohen shifrës për brazilianin

Barça ishte shumë e qartë në planet e saj, para krizës së koronavirus. Ajo do të bënte gjithçka për të firmosur me...

Super lajm për tifozët, Premier Leagu mundë ta shikoni pa abonim

“Amazon Prime” ua ka dhënë një lajm të mirë tifozëve të futbollit, se do t’i transmetojë pa pagesë shumë ndeshje të mbetura të këtij...

“Arben Bajrami” edhe më i fortë, me sponsor për sezonin e ri

Skuadra “Arben Bajrami” tani më që ka siguruar të jetë pjesë e ligës më të fortë të futsallit në Maqedoninë e Veriut,...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -