S’gabojnë Drita dhe Gjilani

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Drita e Gjilanit ka triumfuar me rezultatin e thellë 0-4 në transfertën ndaj modestëve të Vushtrrisë, duke siguruar fitoren e pestë radhazi në kampionat, rezultate këto që e mbajnë në krye të renditjes me 55 pikë.

Xhevdet Shabani shënoi që në minutën e parë për skuadrën gjilanase, duke e bërë më të lehtë ndeshjen, ndërsa Haxhimusa dyfishoi shifrat në pjesën e parë. Në fraksionin e dytë pati kohë edhe për dy gola të tjerë, të shënuar nga Astrit Fazliu dhe Kastriot Rexha.

Fiton edhe Gjilani me rezultatin 1-3 në transfertën ndaj Dukagjinit, duke ruajtur kështu ritmin e Dritës kryesuese dhe duke marrë përkohësisht ven din e dytë të renditjes me 51 pikë. Edhe skuadra e Gentian Mezanit kaloi në avantazh me Razak që në minutën e parë, ndërsa në të 7-ën ishte Shala që shënoi në portën e tij.

Kamara shënoi për vendasit në minutën e 9’ dhe rihapi takimin, por kjo deri në fillim të pjesës së dytë, kur Fiton Hajdari shënoi edhe golin e tretë për Gjilanin, duke vulosur fitoren e miqve.

Sfida tjetër e ditës së sotme, mes Trepçës ’89 dhe Flamurtarit, përfundoi në barazim 1-1, një rezultat që duket se favorizon më shumë kuqezinjtë nga kryeqyteti, të cilët janë jashtë zonës së ftohtë të renditjes. 

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Unitedi dëshiron transferimin e Traores

Manchester Unitedi është duke synuar ta transferojë sulmuesin e Wolverhamptonit, Adama Traore, shkruan “Daily Star”.
- Marketing -

Rezultatet për t’u shpallur Real Madridit kampion

Me fitoren ndaj Athletic Bilbaos, Real Madridi i është afruar më shumë titullit të La Ligas për sezonin 2019/2020, ndërkohë që ruan...

Messi në stres, duhej disa herë ti matej temperatura (VIDEO)

Ylli i Barcelonës, Messi mbrëmë para se të futej në stadium, duhej të kalojë kontrollin e rregullt të matjes së temperaturës.

Rashica dhe Werderi sonte luajnë finalen e madhe

Milot Rashica do të ketë një test tejet të rëndësishëm sonte. Ylli i përfaqësueses së Kosovës do të ketë ndeshjen më...

Napoli e fiton përballjen kundër Romës, ngritet në zonën ‘Evropa’

Napoli e ka fituar ndeshjen e sontme kundër Romës në kuadër të kampionatit elitar italian, Serie A. Në ndeshjen...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -