Shefiti dhe Velii mbajnë Renovën në mesin e më të mirëve

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Skuadra e Renovës ka arritur të mbetet në elitën e futbollit ë Maqedonisë së Veriut, pasi ka shënuar fitore ndaj Ohrit në ndeshjen e balotazhit.

Ohri ishte afër, shumë afër Ligës së Parë. Ata kishin epërsi prej 2: 1 deri në minutën e 90-të, por më pas Shefiti barazoi në 2: 2, ndërsa në fund u deshtën penaltitë për të mësuar fituesin.

“Gipspunuesit” ishin më të mirë, më saktë portieri Velii i cili arriti të ndalte gjuajtjet e futbollistëve të Ohrit dy herë, ndërsa të fundit e huqin duke mos e qëlluar as portën.

Pra befasia nuk ndodhi. Renova mbeti në Ligën e Parë dhe do të luajë në elitë sezonin e ardhshëm. Përndryshe, pjesa e rregullt përfundoi me rezultat 2:2. Ohri udhëhoqi dy herë, me golat e Trpeskit në të 4-tën dhe Mitevit në minutën e 50-të. Por Shefit Shefiti në të 19-tën dhe 90-tën arriti të barazonte.

Kujtojmë se në duelin e parë Tikveshi e ka mundur Sileksin me rezultat 1-0 dhe kështu ka bërë befasinë e madhe, duke u kualifikuar për në Ligën e Parë.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

U munduan ta ngushëllojnë gruan e Eriksenit pas kolapsit, UEFA dënon brutalisht dy yjet danezë

Sipas raportimeve të fundit lojtarët të cilët përqafuan gruan e Eriksenit, do të pezullohen nga turniri.
- Marketing -

Moti i ligë shtyn stërvitjet e Maqedonisë

Moti i ligë që kaploi kryeqendrën e Rumanisë, nuk lejoi që futbollistët e Austrisë të zhvillojnë stërvitjet e fundit para përballjes me...

Eriksen përloti botën e futbollit në EURO 2020, ndërpritet ndeshja ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës

Futbollisti i Përfaqësueses së Danimarkës dhe ekipit të Interit, Eriksen, në ndeshjen ndërmjet Danimarkës dhe Finlandës, përloti futbollistët e të...

E BUJSHME/ Juventusi mbetet me “gishta në gojë”, Koeman i rrëmben sulmuesin, edhe atë falas

Barcelona përfundimisht po mbyll marrëveshjen me Memphis Depay, sulmuesin hollandez, që ikën falas nga Lyon. Aktualisht është i zënë me...

BOMBË! Te Barça apo te Juventusi? Vendosët e ardhmja e Depay, nga sezoni i ardhshëm e vesh këtë fanellë

Memphis Depay do të jetë lojtar i Barcelonës. Sipas “Mundodeportivo”, Barcelona është afër ta kompletojë transferimin e Memphis Depay.
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -