Shijojeni super golin e shkupjanit Kerim ndaj Prishtinës (VIDEO)

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Shkupi gjithmonë ka nxjerrë shumë futbollistë me përvojë, ndërsa një nga ta është Vildan Kerim, futbollisti I cili ka një përvojë të madhe jo vetëm me ekipet nga Maqedonia e Veriut, por edhe në Turqi.

Por së fundmi Kerim është pjesë e skuadrës së Ipko Superligës së Kosovës, ndërsa mban veshë fanellën e ekipit të Drenciës, që për momentin mban pozitën e shtatë në renditje.

Super goli i Vildan Kerim (KF Drenica)

Në ndeshjen gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, Drenica kishte përballë ekipin e Prishtinës, ndeshje kjo që përfundoi me fitore të kryeqytetasve 3-2, ndërsa Kerim shënoi një super gol nga distanca prej 30 metrave.

Posted by albsport.mk on Friday, June 19, 2020

Në ndeshjen gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, Drenica kishte përballë ekipin e Prishtinës, ndeshje kjo që përfundoi me fitore të kryeqytetasve 3-2, ndërsa Kerim shënoi një super gol nga distanca prej 30 metrave.

Pikërisht ky gol ka bërë që të flitet shumë për sulmuesin shkupjan të Drenicës, duke e cilësuar si një ndër golat më të bukur.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Rashica dhe Werderi sonte luajnë finalen e madhe

Milot Rashica do të ketë një test tejet të rëndësishëm sonte. Ylli i përfaqësueses së Kosovës...
- Marketing -

Napoli e fiton përballjen kundër Romës, ngritet në zonën ‘Evropa’

Napoli e ka fituar ndeshjen e sontme kundër Romës në kuadër të kampionatit elitar italian, Serie A. Në ndeshjen...

Barcelona fitore me stil ndaj Vilarreal (VIDEO)

Barcelona është rikthyer te fitorja pas 2 rezultatesh negative. Skuadra katalanase fitoi me rezultatin 1-4 ndaj Villareal. 4 golat e parë u...

Super paraqitje e Dacit në fitoren e rëndësishme të Konyasporit (VIDEO)

Futbollisti shkupjan, Erdon Daci kishte sonte paraqitje të mrekullueshme në duelin e ekipit të tij Konyaspor ndaj Rizesportim, duel shumë me vlerë...

Asanit i mjaftuan pesë minuta për të shpëtuar AIK-un (VIDEO)

Futbollisti shkupjan i AIK-ut, Jasir Asani është treguar vendimtar për skuadrën e tij AiK, duke e ndihmuar skuadrën të mos pëspojë disfatë...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -