Shkëndija afër titullit, Renova barazon për mbijetesë, Struga humbë pikë për Evropë

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Befasia e xhiros së 27-të në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë së Veriut që u zhvillua sot është Shkupi që u mposht në kryeqytet nga vendi i fundit i renditjes tabelare, Bellasica me rezultatin 0:1.

Goli që vendosi këtë takim u shënua nga Benjamin Demir në minutën e 11-të dhe rezultati nuk ndryshoi deri në fund. Punët nuk kanë shkuar mirë as për Renovën e Strugën, të cilat u ndalën me barazime.

Skuadra e Qatip Osmanit nuk shkoi më shumë se një barazim 1:1 ndaj Vardarit në Shkup, ndërsa me rezultat identik e mbylli edhe Struga përballë Rabotniçkit.

Fitore shënoi Shkëndija në Tetovë, duke mundur Akademia Pandevin me golin e vetëm të Besart Ibraimit.

Ndërkohë në ndeshjet tjera, Makedonija Gjorçe Petrovi fitoi Borecin me shifra 2:1, ndërsa Pelisteri triumfoi kundër Sileksit me rezultat 3:2.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Chelsea vulos vendin për në Champions dhe i jep shansin edhe Liverpoolit (VIDEO)

Nëse Liverpooli fiton në takimin e nesërm (21.15) ndaj Burnleyt, del para Leicester Cityt, për shkak...
- Marketing -

EKSKLUZIVE: Fillojnë bisedimet, për cilët lojtarë po bisedojnë Bunjaku e Fakiç? (FOTO)

Sapo ka përfunduar sezoni futbollistik në Maqedoninë e Veriut, e ku skuadra e FC Shkupi e ka mbyllur sezonin si nënkampion. Nga...

E MADHE/ Lewandowski Chelsea vjen lajmi BOMBË! POR ka një problem… Ja çfarë po ndodh

Lëvizja në Premier League nuk është mjaft tërheqëse për super yllin e Bayernit të Mynihut POR… Chelsea ka kontaktuar...

REMONT! Spastrimi i madh i Real Madrid, Perez i largon këto 10 yje këtë verë

Real Madridi vë në shitje dhjetë lojtarë – përfshirë disa nga yjet e skuadrës. Real Madridi po përgatitet që...

BOOOOM! E KRYER, harrojeni Agueron, Barça veçmë ka sulmuesin e ri

Barcelona vazhdon të jetë në negociata direkt me sulmuesin e Lyonit, Memphis Depay. Holandezi u largua nga agjencia SEG...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -