Shkëndija bartës në raundin e parë të Ligës së Kampionëve, ja me cilat ekipe mund të përballet

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Skuadra e Shkëndijës nga Tetova gjatë vikendit edhe zyrtarisht u shpall kampione e Maqedonisë së Veriut në futboll për sezonin 2020/2021, me çka ishte edhe titulli i katërt për kuqezinjtë në historikun e tyre.

Shkëndija do të përfaqësojë vendin tonë në kualifikimet e Ligës së Kampionëve, ndërsa garat do ti nisë nga xhiroja e parë dhe do të jetë bartës, ndërsa pritet që për kundërshtar të ketë një skuadër me dobët të renditur në klasifikim.

Kundërshtarët e mundshëm për momentin janë ekipi i Valur Rejkjavik nga Islanda, Hamrun Spartans nga Malta, pasi këta dy ekipe tani kanë siguruar titullin kampion në vendet e tyre.

Risi këtë vite është se nëse Shkëndija eliminohet në xhiron e parë nga Liga e Kampionëve atëherë do të vazhdojë të luaj në kompeticionin e ri të UEFA-s, Liga e Konfederatave ndërsa garat do ti niste nga xhiroja e dytë, derisa arrin të kalon fazën e parë në Ligën e Kampionëve, dhe më pas në raundin tjetër të eliminohet atëherë në xhiron e tretë do të luaj në Europa Ligë.

Ndryshe, për kuqezinjtë kjo do të jetë hera e katërt që do të luaj në Ligën e Kampionëve. Në vitin 2011 Shkëndija në xhiron e parë ishte eliminuar nga Partizani i Beogradit, në vitin 2018 arritën deri në xhiron e tretë ku së pari kaluan ekipin e TNS dhe Sherif, ndërsa u eliminuar nga Red Bull Salzburg i Austrisë, ndërsa po atë verë kuqezinjtë luajtën në plej-off të Europa Ligë mirëpo u eliminuan nga Rozenborgu. Në vitin 2019 Shkëndija u eliminua që në raundin e parë nga Nome Kalju i Estonisë.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Chelsea vulos vendin për në Champions dhe i jep shansin edhe Liverpoolit (VIDEO)

Nëse Liverpooli fiton në takimin e nesërm (21.15) ndaj Burnleyt, del para Leicester Cityt, për shkak...
- Marketing -

EKSKLUZIVE: Fillojnë bisedimet, për cilët lojtarë po bisedojnë Bunjaku e Fakiç? (FOTO)

Sapo ka përfunduar sezoni futbollistik në Maqedoninë e Veriut, e ku skuadra e FC Shkupi e ka mbyllur sezonin si nënkampion. Nga...

E MADHE/ Lewandowski Chelsea vjen lajmi BOMBË! POR ka një problem… Ja çfarë po ndodh

Lëvizja në Premier League nuk është mjaft tërheqëse për super yllin e Bayernit të Mynihut POR… Chelsea ka kontaktuar...

REMONT! Spastrimi i madh i Real Madrid, Perez i largon këto 10 yje këtë verë

Real Madridi vë në shitje dhjetë lojtarë – përfshirë disa nga yjet e skuadrës. Real Madridi po përgatitet që...

BOOOOM! E KRYER, harrojeni Agueron, Barça veçmë ka sulmuesin e ri

Barcelona vazhdon të jetë në negociata direkt me sulmuesin e Lyonit, Memphis Depay. Holandezi u largua nga agjencia SEG...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -