Shkëndija e bëri me kontratë profesionale 16 vjeçarin Elezi

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Duke ndërtuar ekipin për sezonin e ardhshëm dhe paralel me vazhdimin e kontratave me futbollistët standard, drejtuesit e klubit mendojnë edhe për talentët e shkollës së futbollit. Në këtë drejtim KF Shkëndija ka firmosur kontratë profesionale me 16-të vjeçarin, Dashmir Elezi.

Bëhet fjalë për një prej talentëve më premtues që ka prodhuar shkolla e futbollit kuqezi, sulmues qendre që gjendet mirë edhe në krahë dhe si gjysmësulmues dhe anëtar i rregullt i përfaqësueseve të reja të Maqedonisë së Veriut. Elezi ka firmosur kontratë për 3 vite e gjysmë, duke u lidhur me kuqezinjtë deri verën e vitit 2024.

“Çdo fëmijë në Tetovë ëndëron një ditë të luajë për ekipin e parë të Shkëndijës dhe jam shumë i lumtur që më jepet rasti të realizoj këtë qëllim. Kjo kontratë më motivon të jap gjithçka nga vetja për të arsyetuar besimin e kryesisë. Tani më pret shumë punë për të fituar hapsira në formacion dhe për të treguar se meritoj të jem pjesë e ekipit të parë të Shkëndijës”, tha Dashmir Elezi në prononcimin e tij të parë si futbollist profesionist.

Avansimi i Dashmir Elezit në ekipin e parë është dëshmi për punën e zellshme shumëvjeçare që bëhet me kategoritë e reja të KF Shkëndija dhe meritë e gjithë trajnerëve në krye me drejtorin e Akademisë, Erhan Selimi.

Elezi bëhet futbollisti i rradhës nga shkolla e futbollit që avanson në ekipin e parë, ndërsa mbi 150-të golat e shënuar në kategoritë e reja janë indikacion për të pritur shkëlqimin e një ylli të ri të dalë nga akademia kuqezi.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Rashica dhe Werderi sonte luajnë finalen e madhe

Milot Rashica do të ketë një test tejet të rëndësishëm sonte. Ylli i përfaqësueses së Kosovës...
- Marketing -

Napoli e fiton përballjen kundër Romës, ngritet në zonën ‘Evropa’

Napoli e ka fituar ndeshjen e sontme kundër Romës në kuadër të kampionatit elitar italian, Serie A. Në ndeshjen...

Barcelona fitore me stil ndaj Vilarreal (VIDEO)

Barcelona është rikthyer te fitorja pas 2 rezultatesh negative. Skuadra katalanase fitoi me rezultatin 1-4 ndaj Villareal. 4 golat e parë u...

Super paraqitje e Dacit në fitoren e rëndësishme të Konyasporit (VIDEO)

Futbollisti shkupjan, Erdon Daci kishte sonte paraqitje të mrekullueshme në duelin e ekipit të tij Konyaspor ndaj Rizesportim, duel shumë me vlerë...

Asanit i mjaftuan pesë minuta për të shpëtuar AIK-un (VIDEO)

Futbollisti shkupjan i AIK-ut, Jasir Asani është treguar vendimtar për skuadrën e tij AiK, duke e ndihmuar skuadrën të mos pëspojë disfatë...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -