Shkëndija fundos Renovën, Shkupi rikthehet te fitorja

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Është mbyllur java e 26-t, e LPFM-s, ku derbi i javës është luajtur në Tetovë në mes dy ekipeve shqiptare, Renovës dhe Shkëndijës.

Skuadra lidere e Ligës së Parë, Shkëndija ishte e pamëshirshme ndaj Renovës që po lufton për mbijetesë, duke e mundur me rezultat 3-0. Golat u shënuan nga Ibraimi, Igor dhe Elezi.

Shkupi me një gol të Lamin Diack, e ka mundur Akademija Pandevin në Strumicë dhe i është kthyer fitores me trajner Jeton Musliun.

Edhe Struga Trim Lum ka marrë fitore me shumë vlerë në Veles, duke e mundur Borecin, ndërsa Makedonija Gj.P. pa probleme kaloi te Bellasica në Strumicë duke fituar me rezultat 3-0.

Sileksi ka shokuar Vardarin, ku ishte një lojë për ikje nga pozita e parafundit, kjo ndeshje u mbyll me rezultat 6-0.

Dje Rabotniçki ka mundur Pelisterin me rezultat 3-1.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Chelsea vulos vendin për në Champions dhe i jep shansin edhe Liverpoolit (VIDEO)

Nëse Liverpooli fiton në takimin e nesërm (21.15) ndaj Burnleyt, del para Leicester Cityt, për shkak...
- Marketing -

EKSKLUZIVE: Fillojnë bisedimet, për cilët lojtarë po bisedojnë Bunjaku e Fakiç? (FOTO)

Sapo ka përfunduar sezoni futbollistik në Maqedoninë e Veriut, e ku skuadra e FC Shkupi e ka mbyllur sezonin si nënkampion. Nga...

E MADHE/ Lewandowski Chelsea vjen lajmi BOMBË! POR ka një problem… Ja çfarë po ndodh

Lëvizja në Premier League nuk është mjaft tërheqëse për super yllin e Bayernit të Mynihut POR… Chelsea ka kontaktuar...

REMONT! Spastrimi i madh i Real Madrid, Perez i largon këto 10 yje këtë verë

Real Madridi vë në shitje dhjetë lojtarë – përfshirë disa nga yjet e skuadrës. Real Madridi po përgatitet që...

BOOOOM! E KRYER, harrojeni Agueron, Barça veçmë ka sulmuesin e ri

Barcelona vazhdon të jetë në negociata direkt me sulmuesin e Lyonit, Memphis Depay. Holandezi u largua nga agjencia SEG...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -