Shkëndija kampione, Shkupi sigurt drejt Evropës, Renova dështon

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Shkupi ka shënuar fitore me rezultat 2:0 ndaj Rabotniçkit, në kuadër të javës së 29-të të Kampionatit të Maqedonisë së Veriut. 
Golat i shënuan Cvetanovski (79’) e Iseni (89’). 

Skuadra shqiptare përforcon vendin e dytë me 55 pikë dhe Rabotniçki renditet në pozitën e pestë me 41 pikë.

Renova nga Xheçpshti i Tetovës mposhtet me 1:0 në Manastir nga Pelisteri. 

Renova mbetet në vend të dhjetë me 31 pikë.

Kampionati i Maqedonisë së Veriut 
Makedonija GP – Struga TL 2:3
Sileksi-A. Pandev 3:2
Pelisteri – Renova 1:0
Shkëndija-Boreci 3:1
Shkupi-Rabotniçki 2:0
Vardari-Bellasica 1:0

Tabela
1.Shkendija    29    20    8    1    59:17    68
2. Shkupi    29    16    7    6    40:23    55
3. Makedonija GP    29    14    6  9    45:39    48
4. Struga Trim & Lum    29    12    11    6    35:24    47
5. Rabotniçki    29    9    14    6    35:31    41    
6. Pelisteri    29    10    8    11    29:34    38
7. Akademija Pandev    29    10    4    15    25:31    34    
8. Boreci    29    9    6    14    26:32    33
9. Sileksi    29    9    5    15    44:39    32
10. Renova    29    7    10    12    31:41    31
11. Vardari        29    7    10    12    31:52    31
12. Bellasica    29    4    5    20    21:58    17
Në javën e ardhshme do të takohen: A. Pandev-Renova, Bellasica-Pelisteri, Boreci-Vardari, Makedonija GP – Pelisteri, Rabotniçki-Shkëndidja dhe Struga TL-Shkupi.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Chelsea vulos vendin për në Champions dhe i jep shansin edhe Liverpoolit (VIDEO)

Nëse Liverpooli fiton në takimin e nesërm (21.15) ndaj Burnleyt, del para Leicester Cityt, për shkak...
- Marketing -

EKSKLUZIVE: Fillojnë bisedimet, për cilët lojtarë po bisedojnë Bunjaku e Fakiç? (FOTO)

Sapo ka përfunduar sezoni futbollistik në Maqedoninë e Veriut, e ku skuadra e FC Shkupi e ka mbyllur sezonin si nënkampion. Nga...

E MADHE/ Lewandowski Chelsea vjen lajmi BOMBË! POR ka një problem… Ja çfarë po ndodh

Lëvizja në Premier League nuk është mjaft tërheqëse për super yllin e Bayernit të Mynihut POR… Chelsea ka kontaktuar...

REMONT! Spastrimi i madh i Real Madrid, Perez i largon këto 10 yje këtë verë

Real Madridi vë në shitje dhjetë lojtarë – përfshirë disa nga yjet e skuadrës. Real Madridi po përgatitet që...

BOOOOM! E KRYER, harrojeni Agueron, Barça veçmë ka sulmuesin e ri

Barcelona vazhdon të jetë në negociata direkt me sulmuesin e Lyonit, Memphis Depay. Holandezi u largua nga agjencia SEG...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -