Shkëndija me shumë mungesa ndaj Renovës, kthehet Bejtullai

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Shkëndija ishte gati për sfidën me Renovën që javën e shkuar dhe me vendimin për tu shtyrë komplet xhiroja skuadra vetëm ka vazhduar me tempo të njejtë.

Shtyrja i shkoi për shtat kapitenit Egzon Bejtullai. Mbrojtësi i kthyer pas dëmtimit ishte në pankinë në duelin e xhiros së 10-të me Rabotniçkin, por hapsira kohore i konvenoi për rikuperim të plotë dhe ai tashmë ndeshjen me Renovën e pret me 10 ditë punë me intensitet maksimal.

Ndeshjen me Renovën Shkëndija e pret me shumë mungesa, pasi shkaku i lëndimeve në kombinim nuk do të jenë Mexhit Neziri, Antonio Paviç, Valmir Nafiu dhe Bekim Rexhepi, ndërsa në dyshim mbetet edhe Valon Ahmedi.

Dueli Renova-Shkëndija luhet sot në stadiumin e qytetit në Tetovë me fillim në orën 13:30.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Fitojnë Roma dhe Tottenhami (VIDEO)

Roma dhe Tottenhami kanë regjistruar fitore të rëndësishme, në kuadër të xhiros së katërt të grupeve në...
- Marketing -

E BUJSHME: Zbulohen fjalët që Vidal ia tha arbitrit

Gjyqtari anglez, Anthony Taylor, ka qenë i pamëshirshëm me futbollistin kilian të Interit, Arturo Vidal, të cilin e ka përjashtuar ...

Goli që sapo e ka shënuar Winks për Tottenhamin është absolutisht drithërues nga 45 metra (VIDEO)

Tottenhami ka shënuar edhe golin e tretë kundër Ludogoretsit, në ndeshjen e vlefshme për Europa League. Harry Winks ka...

Ademi nuk ndalet, asiston edhe në golin e fitores kundër Wolfsberger

Ademi fantastik sonte me Dinamo Zagrebin, dhuroi dy asistet të bukura Tashmë ka përfunduar takimi ndërmjet Wolfsberger dhe Dinamo...

E FUNDIT: Mesfushori i Barcelonës rikthehet nga lëndimi

Sergio Busquets është rikthyer në stërvitje pas lëndimit që e la jashtë fushave të gjelbra për më shumë se një javë.
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -