Shkëndija merr kryesimin pas fitores ndaj Bellasicës

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Skuadra e Shkëndijës ashtu edhe sikurse pritej, pa problem e ka mundur Bellasicën e fundit dhe kështu tani tetovarët janë në kreun e tabelës së Ligës së Parë të Maqedonisë së Veriut, së paku deri nesër kur të përfundojë edhe ndeshja Vardari – Shkupi.

Pjesa e parë e këtij takimi përfundoi pa gola, ndërsa ishte Enur Totre ai që shënoi në minutën e 54-të, që më pas pak para fundit dy herë të shënon Besart Ibraimi, fillimisht në minutë e 83-të, ndërsa më pas shënoi në atë të 86-të.

Tani ekipi i udhëhequr nga Ernest Gjoka mundë të mendojë më lehtë për ndeshjen e Ligës së Evropës, kur përballë do të ketë rumunët e Botosani.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Zyrtare: Barça e kompletoi transferimin e Destit (VIDEO)

Skuadra e Barcelonës ka konfirmuar se e ka transferuar Sergino Dest nga Ajaxi. Futbollisti...
- Marketing -

Mesfusha gati: Milan arrin një transferim 30 milionësh!

AC Milan ka arritur një marrëveshje me skuadrën e Lille për transferimin e mesfushorit të saj, Boubakary Soumare. Rossonerët...

Shorti/ Grupi më i vështirë dhe më i lehtë për Barcelonën në Champions

Sot në orën 17:00 në Gjenevë të Zvicrës do të hidhet shorti për fazën e grupeve të Champions Leagues.

ZYRTARE: Barcelona transferon yllin e Ajaxit

Futbollisti 19 vjeçar vjen te Barcelona nga Ajax, për të zëvendësuar Nelson Semedon e larguar. Dest ka qenë dëshirë...

Gol atraktiv dhe i paparë me thembër nga 16 metra (VIDEO)

Mbrëmë u shënua një nga golat më të çuditshëm dhe më tërheqës në historinë e fundit të futbollit, ndërsa autor i tij...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -