Shkëndija pa kapitenin Bejtullai, Vardari pa Cvetanovskin

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Paraqitjet e ekipeve kombëtare në kuadër të Ligës së Kombeve ka marrë fund, ndërsa sot në skenë kthehen kampionatet vendore.

Në Ligën e Parë të Maqedonisë së Veriut, java e nëntët hapet me duelin Vardari – Shkëndija. Kuqezinjtë do të jenë mysafirë në Shkup dhe skuadra duket e gatshme për këtë sfidë edhe përkundër faktit se në pauzë ka punuar në formacion jo të kompletuar. Shkëndija e Tetovës nuk njeh humbje nga Vardari në 12-të takimet e fundit mes veti, prej të cilave 8 janë nga kampionati dhe 4 të kupës.

Egzon Bejtullai do të jetë mungesa e madhe në formacionin kuqezi, pasi kapiteni doli i lënduar nga sfida Maqedoni e Veriut-Kosovë.  Ndërkohë Vardari në sulm është pa Matej Cvetabovskin e lënduar.

Përballja Vardari-Shkëndija luhet sot në stadiumin “Todor Proeski” në Shkup me fillim në orën 14:30, ndërsa do të transmetohet direkt në RTVM

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Shaqiri asist, Jota gol, Liverpooli fiton (VIDEO)

Liverpooli e kafituar me përmbysje në takimin me West Ham United në Premierligë, njofton Albsport.mk.
- Marketing -

Interi siguron një pikë në “frymën e fundit” ndaj Parmës (VIDEO)

Interi nuk di të fitojë pa Lukakun. Zikaltrit nuk mundën të shkonin më shumë se një barazim 2-2, të cilën në fakt...

E FUNDIT: Atletico Madrid zëvendëson 50 milionëshin, gëzon edhe Inter-i

Geoofrey Kondogbia do të jetë shumë shpejt një lojtar i ri i Atletico Madrid. Diego Simeone, që ka humbur...

Milan goditi në transferët e verës, ky është plani për afatin e janarit

Nënshkrimet e verës ka bërë shumë përshtypje deri më tani. Puna e Ivan Gazidis, Paolo Maldini, Ricky Massara dhe...

VIDEO/ 11 gola në 4 ndeshjet e Bundesligës gjermane, Dortmund dhe Bayern Munchen nuk falin

Janë mbyllur 4 ndeshjet e javës së 6-të në Bundesligën gjermane. Në 4 ndeshjet e luajtura nuk ka pasur surpriza pasi skuadrat...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -