Shkëndija shkeli Vardarin në mes të Shkupit

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Skuadra e Shkëndijës nga Tetova arkëtoi tri pikë të lehta në Shkup në duelin me Vardarin e plogësht dhe të dobët me rezultat të lartë 1-5 dhe konfirmoi se aktualisht është skuadra më cilësore në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë së Veriut.

Në dhjetë minutat e para, Vardari ishte ekipi që bëri presion, ndërsa Shkëndija priste shansin përmes kundërsulmeve. Pastaj ekipi kuqezi nga Tetova kali në ofensivë, por pas një topi të humbur  Popzlatanov reagoi mirë për të shënuar golin e epërsisë.

Dhe kjo si duket nervozoi kuqezinjtë e Shkëndijës, të cilët shpejt balancuan me barazim vetëm tre minuta më vonë me Ramadanin. Dhe nga kjo minutë vardari ishte skuadër që vetëm mbrohej, por që nuk arrinte të bëjë edhe një gjë të tillë, pasi që Shkëndija e shpartalloi me pesë gola.

Në listën e golashënuesve u regjistruan edhe me dy gola të Valon Ahmedit, Besart Ibraimit dhe Enur Totres.

Në renditje nuk ka ndryshim, Shkëndija mbetet e para para Shkupit, tani me pesë pikë dhe një ndeshje më shumë, ndërsa Vardari në pozitën e tetë me vetëm 11 pikë.

Shkëndija në raundin tjetër të LPFM-s do të presë Rabotniçkin, ndërsa Vardari do të kërkojë kthimin te fitoret në shtëpi kundër Renovës.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Mesfushori i Omonia shënon gol të rrallë (VIDEO)

Futbollisti spanjoll Jordi Gomes shënoi një gol në Europa League kundër PSV në minutën e 29....
- Marketing -

FOTO/ Nota dhe statistikat e Marash Kumbullës në Europa League

Megjithëse Roma nuk ia doli të fitonte ndaj CSKA Sofias në Ligën e Europës, futbollisti i Shqipërisë, Marash Kumbulla, bëri një paraqitje...

Milani pa probleme, Tottenhami i Mourinhos befasohet nga belgët (VIDEO)

Milani me sukses ka kryer detyrën edhe në raundin e dytë të ndeshjeve në grupe në Ligën e Evropës, përballë Spartës së Pragës, duke...

FORMACIONET/ Çalhanoglu në stol, Pioli zbulon 11- titullarët (FOTO)

Milan pret në shtëpi Sparten e Pragës, në prag të takimit të Europa League (18.55). Trajneri i kuqezinjve, Pioli...

Ky do të jetë qendërmbrojtësi i Milanit!

Paolo Maldini e ka të qartë se kë duhet që të transferojë këtë janar. Bëhet fjalë për mbrojtësin e...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -