Shkëndija shkon në +10, Shkupi “lanë” duart nga titulli

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Fiton dhe shkëputet Shkëndija, ndërsa Shkupi nuk ia del të mbajë ritmin e kryesuesve nga Tetova në kampionatin e Maqedonisë së Veriut. Skuadra e Ernest Gjokës mposhti 2-1 në shtëpi ekipin e Sileksit. Të tre golat u realizuan në pjesën e dytë.

Valmir Nafiu kaloi vendasit në avantazh, por Sileksi barazoi me anë të Gorgiev. Kur kishin mbetur vetëm katër minuta lojë, Besart Ibraimi shënoi golin e fitores për Shkëndijën. Goli i 17-të sezonal për bomberin Ibraimi dhe vendi i parë me 56 pikë për Shkëndijën.

Rezultatet e ndeshjeve

Një tjetër skuadër tetovare fitoi sot. Renova befasoi Shkupin në kryeqytet, duke e mundur 1-2. Jasaroski dhe Mishkovski shënuan golat e fitores për ekipin mik, teksa Ademi gjeti golin e nderit për bardhekaltrit në shtesa.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

FOTO/ Pas super çerek finaleve, UEFA e ka publikuar, ky është formacionin e javës për Champions League

Liga e Kampionëve ka publikuar formacionin e javës pas katër ndeshjeve të kthimit në fazën çerekfinale.
- Marketing -

Para super gjysëm finalës kundër Chelsea… Zidane merr jo 1 po 3 lajme fantastike

Rafael Varane, Eden Hazard dhe Daniel Carvajal do të jenë gati për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League kundër ...

BOOOOMBË NGA APENINET… Po ndodh çmenduria, Casemiro drejt gjigantit të Serie A

Një nga lojtarët më të mirë të Real Madridit, Kasemiro, mund të transferohet në Serie A gjatë verës, sipas mediave italiane.

LAJMI BOOOMBË! Negociatat janë të avansuara… Varane drejt gjigantit Evropian

Manchester United është gjithmonë e më afër arritjes së marrëveshjes me qendërmbrojtësin Raphael Varane. Francezi është një ndër yjet...

Messi e ka zemrën e madhe! Gjest i veçantë që ka bërë argjentinasi do tua ngroh zemrat (FOTO)

Leo Messi ka vendosur të nxjerrë në një ankand këpucët e tij, me të cilat shënoi golin e 644 për Barcelonën....
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -