Shkëndija tre vite nuk din për humbje nga Vardari

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Nesër, me fillim nga ora 14:30, do të luhet “derbi” i Ligës së Parë të Futbollit të Maqedonisë së Veriut, kur në Shkup në arenën “Todor Proeski” Vardari do të takohet me Shkëndijën.

Është një ndeshje mes dy ekipeve që kanë shumë dallim në kualitet dhe dy ekipe që janë shumë larg njëra tjetrës në tabelë. Shkëndija është lidere, ndërsa Vardari këtë sezon me shumë probleme financiare, po mbahet në pozitën e tetë, e që këto ekipe i ndajnë shtatë pikë diferencë.

Aleksandar Vasoski do të ketë një detyrë të vështirë, për të vendosur ekipin e ri kundër liderit të tabelës së kampionatit.

“Kuqezinjtë” nga Shkupi nuk kanë fituar ndaj rivalit të tyre që nga 14 tetori i vitit 2017, kur ata festuan me rezultat 4:2 në Shkup. Që nga ajo kohë, mes këtyre dy ekipeve janë regjistruar pesë barazime dhe Shkëndija ka festuar gjashtë herë duke dalë fituese.

Sezonin e kaluar në Shkup, këto ekipe luajtën baras 2:2 në një ndeshje super tërheqëse dhe fitoren e fundit në shtëpi kundër Vardarit, Shkëndija e regjistroi më 21 tetor 2018.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Mesfushori i Omonia shënon gol të rrallë (VIDEO)

Futbollisti spanjoll Jordi Gomes shënoi një gol në Europa League kundër PSV në minutën e 29....
- Marketing -

FOTO/ Nota dhe statistikat e Marash Kumbullës në Europa League

Megjithëse Roma nuk ia doli të fitonte ndaj CSKA Sofias në Ligën e Europës, futbollisti i Shqipërisë, Marash Kumbulla, bëri një paraqitje...

Milani pa probleme, Tottenhami i Mourinhos befasohet nga belgët (VIDEO)

Milani me sukses ka kryer detyrën edhe në raundin e dytë të ndeshjeve në grupe në Ligën e Evropës, përballë Spartës së Pragës, duke...

FORMACIONET/ Çalhanoglu në stol, Pioli zbulon 11- titullarët (FOTO)

Milan pret në shtëpi Sparten e Pragës, në prag të takimit të Europa League (18.55). Trajneri i kuqezinjve, Pioli...

Ky do të jetë qendërmbrojtësi i Milanit!

Paolo Maldini e ka të qartë se kë duhet që të transferojë këtë janar. Bëhet fjalë për mbrojtësin e...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -