Shkolla e futbollit Struga Trim&Lum çerdhe e talenteve

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Të gjitha ekipet sendore pothuajse në të gjitha kategoritë kanë filluar me punë, ndërsa nga sot kanë përvjel mangët edhe e ardhmja e futbollit, shkolla e futbollit të klubit Struga Trim&Lum.

Një nga skuadrat që pretendon nga viti në vit të nxjerr talente të reja është pikërisht skuadra e FC Struga Trim&Lum, ndërsa me këto kategori punojnë dy trajnerët e vyeshëm, Besmir Osmani dhe Eugen Xhila. Kjo shkollë është aktive që nga themelimi i vet klubit, ndërsa vitin që lamë pas doli kampione në garat e moshave në kuadër të Ligës së Tretë, që këtë sezon të garojnë në Ligën e Dytë.

Trajneri Besmir Osmani ka folur për Albsport.mk, ku mes tjerash ka potencuar edhe rezultatin e moshave të reja gjatë sezonit që lamë pas, duke treguar dhe ambiciet për të ardhmen.

Trajneri Besmir Osmani me të rinjt e Struga Trim&Lum

“Shkolla jonë tani garon në Ligën e Dytë të Maqedonisë së Veriut që është sezoni ynë i parë këtë vit. Ne erdhëm nga Liga e Tretë duke regjistruar 24 fitore pa asnjë humbje, duke u shpallur dhe kampion. Në shkollën tonë kemi fëmijë nga mosha më e re, e deri 18 vjeç, që numëron diku rreth 100 fëmijë. Sigurisht se shkolla është frymëzim për ekipin e seniorëve, ku tani më kemi dy futbollistë që janë bashkuar me ta, po presim që edhe në të ardhmen të japim sa më shumë talente për ekipin tonë, e pse jo më pas edhe në ekipe të tjera”, ka thënë Osmani duke shtuar se u bëjnë thirrje edhe seleksionusve që të afrohen të shkolla e tyre e futbollit që të shohin nga afër këta talente të futbollit.

Trajneri Eugen Xhila me të rinjt e Struga Trim&Lum

Shkolla e Futbollit Struga Trim&Lum sezonin vjeshtor e mbylli në pozitën e pestë në renditje, ku nga 10 ndeshje ka bilanc katër fitore, dy barazime dhe katër disfata, me 14 pikë.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Chelsea vulos vendin për në Champions dhe i jep shansin edhe Liverpoolit (VIDEO)

Nëse Liverpooli fiton në takimin e nesërm (21.15) ndaj Burnleyt, del para Leicester Cityt, për shkak...
- Marketing -

EKSKLUZIVE: Fillojnë bisedimet, për cilët lojtarë po bisedojnë Bunjaku e Fakiç? (FOTO)

Sapo ka përfunduar sezoni futbollistik në Maqedoninë e Veriut, e ku skuadra e FC Shkupi e ka mbyllur sezonin si nënkampion. Nga...

E MADHE/ Lewandowski Chelsea vjen lajmi BOMBË! POR ka një problem… Ja çfarë po ndodh

Lëvizja në Premier League nuk është mjaft tërheqëse për super yllin e Bayernit të Mynihut POR… Chelsea ka kontaktuar...

REMONT! Spastrimi i madh i Real Madrid, Perez i largon këto 10 yje këtë verë

Real Madridi vë në shitje dhjetë lojtarë – përfshirë disa nga yjet e skuadrës. Real Madridi po përgatitet që...

BOOOOM! E KRYER, harrojeni Agueron, Barça veçmë ka sulmuesin e ri

Barcelona vazhdon të jetë në negociata direkt me sulmuesin e Lyonit, Memphis Depay. Holandezi u largua nga agjencia SEG...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -