Shkupi deri në fund të gjysëm sezonit pa Yunuszaden

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Skuadra e Shkupit të dielën do të jetë mysafire e skuadrës së Akademija Pandev, ndeshje kjo që luhet në kuadër të javës së nëntë të kampionatit të Maqedonisë së veriut.

Shkupi në këtë përballe do të ketë dy mungesa, është Filip Gligorov që mbetet të jetë I lënduar, ndërsa sipas njoftimit nga klubi nga Çairi, mësohet se përforcimi më i madh i tyre i afatit kalimtar të verës, Elvin Yunuszada ka mbyllur gjysmë sezonin shkaku i lëndimit.

Futbollisti me përvojë shumë të madhe nga gara e Ligës së Kampioneve dhe Ligës së Evropës, Yunuszada ka marrë një plasje të kockës së këmbës gjatë stërvitjeve dhe tani më atij do ti duhet një kohë më e gjatë për rehabilitim dhe rikthim në terrenin e gjelbër.

Kjo do të jetë një mungesë e madhe për bardhekaltërit të cilët nuk kanë fshehur pretendimet se këtë sezon kërkojnë të jenë në garë për titull dhe kupën e Maqedonisë së Veriut.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Mesfushori i Omonia shënon gol të rrallë (VIDEO)

Futbollisti spanjoll Jordi Gomes shënoi një gol në Europa League kundër PSV në minutën e 29....
- Marketing -

FOTO/ Nota dhe statistikat e Marash Kumbullës në Europa League

Megjithëse Roma nuk ia doli të fitonte ndaj CSKA Sofias në Ligën e Europës, futbollisti i Shqipërisë, Marash Kumbulla, bëri një paraqitje...

Milani pa probleme, Tottenhami i Mourinhos befasohet nga belgët (VIDEO)

Milani me sukses ka kryer detyrën edhe në raundin e dytë të ndeshjeve në grupe në Ligën e Evropës, përballë Spartës së Pragës, duke...

FORMACIONET/ Çalhanoglu në stol, Pioli zbulon 11- titullarët (FOTO)

Milan pret në shtëpi Sparten e Pragës, në prag të takimit të Europa League (18.55). Trajneri i kuqezinjve, Pioli...

Ky do të jetë qendërmbrojtësi i Milanit!

Paolo Maldini e ka të qartë se kë duhet që të transferojë këtë janar. Bëhet fjalë për mbrojtësin e...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -