Shkupi dëshiron të thyej Vardarin si mysafirë

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Katër ndeshjet e mbetura të Ligës së Parë të Maqedonisë së Veriut, luhen sot pasdite në orën 16:00. Sigurisht, e gjithë vëmendja do të jetë në derbin e vjetër të Shkupit midis Vardarit dhe Shkupit në Arenën “Todor Proeski”.

Ekipi i Shkupit futet në këtë ndeshje mbase si favoritët, por Vardari tani është përforcuar forcuar me 11 emra të rinj dhe nuk do të jetë e lehtë si në fillim të sezonit.

Rabotniçki është mysafir në Tetovë. Renova është një skuadër që ka cilësinë për të fituar pikët kundër çdo ekipe, edhe pse pas kësaj ndeshje të përzgjedhur e trajnerit Bujar Islami i pret ndeshja e raundit të 2-të kualifikues në Ligën e Evropës.

Në Manastir, Pelisteri në shtëpi do të ketë një detyrë të vështirë. “Luanët” nga Gjorçe Petrovi i Shkupit janë mysafirë, ata janë gjithmonë të vështirë, duhet t’i respektoni, nuk duhet t’i nënvlerësoni. Thjesht një ekip i vështirë që nëse e ka ditën e vet, mund të përballet me të gjithë.

Edhe në Veles, do të jetë mjaft interesante, ekipi i Borecit vendas  do të përpiqet të luajë një tjetër lojë të mirë kundër ekipit të Akademija Pandevit, i cili në javën e fundit përfundoi serinë e zezë prej 16 ndeshjeve radhazi pa fitore.

Kujtojmë që dje Struga Trim Lum mundi Sileksin me 2: 0 dhe Shkëndija festoi me 3:0 ndaj Bellasicës.

Dyshet e javës së 5-të –

SOT 16 H

VARDARI – SHKUPI
RENOVA – RABOTNIÇKI

PELISTER – MAKEDONIJA Gj.P

BORECI – A. PANDEV

DJE

STRUGA – SILEKSI 2-0

BELLASICA – SHKËNDIJA 0-3

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Umit Karan përsëri në pankinën e Shkupit!

Pas mëngjesit të vrullshëm në zyrat e FC Shkupit, me largimin e papritur të Muharem Bajramit, tani...
- Marketing -

Shvercerat: Nuk njohim trajner tjetër përveç Mukit (VIDEO)

Pak orë pas lajmit që Muharem Bajrami nuk është trajner i FC Shkupit ka pasur shumë reagime, si nga futbollist dhe figura...

Shkupi largoi trajnerin Bajrami

Pas disfatës së djeshme të skuadrës së Shkupit nga Struga T&L, klubi nga Çairi ka vendosur që të largojë nga posti i...

ZYRTARE/ Candreva largohet nga Interi, mbetet po në Serie A

Antonio Candreva është futbollisti më i ri i klubit të Sampdorias. 33-vjçari italian në sezonin e ri do të luajë nën fanellën e klubit të Sampdorias.

Menaxheri shqiptar në bisedime me Juventusin për një futbollist

Kampioni në fuqi i Italisë, skuadra e Juventusit është e interesuar që ti sigurijë shërbimet e sulmuesit të talentuar italian, Federico Chiesa,...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -