Shkupi i mbyll nesër përgatitjet me miqësoren ndaj Vardarit

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Bardhi: Ëndërroj të luaj te Barcelona (VIDEO INTERVISTË)

Një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë, i cili po luan në La Liga të Spanjës me...

Skuadra e FC Shkupit ka zhvilluar sot stërvitjen e fundit në Ohër, në kuadër të fazës kryesore të përgatitjeve në vigjilie të fillimit të sezonit të ri futbollistik.

E gjithë faza përgatitore që ka filluar me 16 korrik ka kaluar në një atmosferë shumë pozitive, ndërsa më e mira e gjithë kësaj është se asnjë futbollist nuk ka pësuar lëndime.
Për këtë fazë përgatitore për faqen tonë zyrtare ka folur kryetrajneri Muharrem Bajrami, i cili mes tjerash ka thënë se ka mbetur i kënaqur nga angazhimi që kanë treguar lojtarët.

“Kemi kaluar përegatitje të mrekullueshme dhe jam shumë krenar me djemt se si ata kan punuar gjatë kësaj faze në Ohër, por edhe në përgjlthësi prej fillimit të përegatitjeve. Dua ti përgëzoj për punën që kanë bë. Më gëzon fakti që të.gjithë lojtarët kanë qenë mirë dhe pa asnjë dëmtim. Nesër kemi edhe ndeshjen e fundit miqësore dhe pastaj presim fillimin e kampionatit”, është shprehur Bajrami.

Kujtojmë se ekipi nesër 30.07.2020 do të luajë kontrolluesen e fundit, ku për kundërshtarë ka ekipin e kategorisë së dytë, Vardarin e Forinës. Ndeshja luhet në Gostivar dhe më oas ekipi kthehet në Shkup, ku do të pasojë një pushim i shkurtër me rastin e festës së Bajramit dhe pastaj fillojnë përgatitjet për duelin e javës së parë, ku në Çair jemi nikoqir i Shkëndijës së Tetovës.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Juventusi i befasoi të gjithë, Andrea Pirlo trajner i ekipit të parë

Juventusi i befasoi të gjithë duke zgjedhur Andrea Pirlon trajner të ri të skuadrës. 41-vjeçari nuk...
- Marketing -

Celtic, Legia dhe Ferencváros përballë Dritës nëse kalon rundin e parë të LK-s

Drita e Gjilanit si kampione e Kosovës, ka kaluar me sukses pengesën e parë në gjysmëfinalen e rundit preliminar të Ligës së...

Burhan Mustafa si De Gea, mbrojtje që do të mbahet mend (VIDEO)

Boreci nga Velesi mori një triumf në javën e parë të sezonit të ri të Ligës së Parë të Maqedonisë së Veriut, ndeshje...

Bayerni – Barcelona derbi i Lisbonës, ja të gjitha dyshet dhe datat

Pasi përfunduan ndeshjet e mbetura nga 1/8 e Ligës së Kampionëve, u bë i qartë mozaiku dhe skeleti çerekfinal i turneut "Final-8"...

Barcelona kryen detyrën ndaj Napolit, vazhdon tutje (VIDEO)

Barcelona është kualifikuar në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve apo në "Final Eight" të kësaj gare pas fitores së sontme ndaj...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -