Shkupi luajti ndeshjen e fundit në Çair

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Skuadra e Shkupit në fundjavë ka marrë fitore ndaj Borecit me rezultat 3-0 në stadiumin e Çairit, duke vazhduar të jetë në kreun e tabelës dhe vazhdon të ndajë pozitën e dytë me pikë të barabarta me Makedonija Gj.P.

Por Shkupi yë shtunën luajti dhe ndeshjen e fundit në stadiumin e Çairit, pasi nga sot fillon faza tjetër e rikonstruimit të stadiumit, më saktësisht tani radha i ka ardhur fushës.

Sipas informacioneve që ka marrë Albsport.mk, nesër do të fillojnë punimet duke e larguar tapetin e blertë, ndërsa fillimisht fusha do të zgjerohet nga ana e tribunës së vjetër dhe do të jetë shumë më afër ulëseve të publikut, që do të sjellë edhe atmosferë më të afër dhe pamje më të mirë për të gjithë ata që do të jenë në stadium.

Gjithashtu do të punohet edhe në sistemin e ujitjes nëntokësore, ndërsa mësojmë se do të ketë një barë me kualitete shumë të larta, pasi ai do të arrijë nga shtete evropiane.

Kështu dal ngadalë stadiumi i Çairit do të fillojë të merr pamjen e një stadiumi modern, ndërsa do të mbetet që klubi shqiptar nga Shkupi që ka tre tituj kampion dhe tri kupa të fituara, të arrijë të sigurojë edhe ndriçimin për ndeshje në orar të natës dhe mozaiku të jetë i kompletuar.

Nga Shkupi nuk kanë njoftuar se ku do ti luajnë ndeshjet në cilësinë e nikoqirit, ndërsa takimin e radhës si nikoqir e luajnë 21 tetor në kuadër të 1/8 të Kupës, kundër ekipit të Kit-Go.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Mesfushori i Omonia shënon gol të rrallë (VIDEO)

Futbollisti spanjoll Jordi Gomes shënoi një gol në Europa League kundër PSV në minutën e 29....
- Marketing -

FOTO/ Nota dhe statistikat e Marash Kumbullës në Europa League

Megjithëse Roma nuk ia doli të fitonte ndaj CSKA Sofias në Ligën e Europës, futbollisti i Shqipërisë, Marash Kumbulla, bëri një paraqitje...

Milani pa probleme, Tottenhami i Mourinhos befasohet nga belgët (VIDEO)

Milani me sukses ka kryer detyrën edhe në raundin e dytë të ndeshjeve në grupe në Ligën e Evropës, përballë Spartës së Pragës, duke...

FORMACIONET/ Çalhanoglu në stol, Pioli zbulon 11- titullarët (FOTO)

Milan pret në shtëpi Sparten e Pragës, në prag të takimit të Europa League (18.55). Trajneri i kuqezinjve, Pioli...

Ky do të jetë qendërmbrojtësi i Milanit!

Paolo Maldini e ka të qartë se kë duhet që të transferojë këtë janar. Bëhet fjalë për mbrojtësin e...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -