Shkupi me dy përforcimi para duelit me Llapin

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Skuadra nënkampione e Maqedonisë së Veriut, FC Shkupi vazhdon me përforcime të njëpasnjëshme, ndërsa sot ka prezantuar dy lojtarë tjerë për sulm dhe mesfushë më të fortë.

Sulmuesi i krahut të majtë, 24 vjeçari Walid Hamidi, vjen në Çair nga skuadra JSM SKIKDA nga Algjeria, ndërsa 22 vjeçari, Mouhamadou Souahibou Barry, nga klubi DEMDA DIOP, nga Senegali.

Që të dy futbollistët për faqen zyrtare të klubit janë shprehur të kënaqur që janë pjesë e FC Shkupi, duke thënë se do të japin më të mirën nga vetja, për ta ndihmuar klubin.

“Jam vërtet i lumtur që jam në këtë skuadër dhe mesazhi im për tifozët është se do të bëj çmos që të kem një sezon të mirë dhe që ekipi im do të jetë në çdo moment më i miri”, thotë Hamidi.

“Më bën të lumtur të luaj në këtë klub dhe ambiciet e mija janë që ta ndihmoj këtë skuadër gjatë garave evropiane dhe më shumë”, u shpreh 22 vjeçari Barry.

Që të dy, do të jenë gati për ndeshjen e dytë në kuadër të Ligës së Konferencës, ku Shkupi udhëton në Prishtinë për tu përballur me Llapin të enjten, ndërsa pritet që të dy futbollistët të kenë debutimi me fanellën bardhekaltër. Kujtojmë se Shkupi udhëton në Prishtinë me rezultat 2:0 dhe është afër kualifikimit në raundin e dytë.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

“Krejt po dalin”/ Real Madridi shumë shpejtë do të mbetet edhe pa një tjetër super lojtar

Skuadra e Real Madridit është duke u përballur me largim të futbollistëve të rëndësishëm nga ekipi këtë...
- Marketing -

SHKUPI EVROPIAN vazhdon në rrethin e dytë

Pas eliminit të Sileksit dhe Struga Trim Lum skuadra e FC Shkupit është përafqësuesi i vetëm nga Maqedonia që tejkaloi raundin e...

E BUJSHME!Roma ia bën dhuratë Mourinhos super lojtarin

Konfirmohet blerja e re e Romës. Skuadra e Romës ka arritur një tjetër blerje këtë verë.

Gjiganti i Premier Ligës ofron 70 milionë euro për Barellan

Kampion i Italisë me Interin dhe kampion Evrope me Italinë. Të gjithë të çmendur për Nicolo Barella. Prej disa...

Italia vijon të mrekullojë, shifra dhe rekorde të pabesueshme, spikat mbajtja e topit

Italianët po përjetojnë një histori të bukur, që shumë pak veta e imagjinonin ndërsa mediat prodhojnë lajme pafund mbi përfaqësuesen “azzurre” dhe...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -