Shkupi me pikë të plota nga Velesi, Shkëndija vazhdon serinë e fitoreve

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Skuadra shqiptare Shkupi kthehet me pikë të plota nga Velesi. 

Shkupjanët shënuan fitore me rezultat minimal 1:0 ndaj Borecit, në kuadër të javës së 28-të të elitës së futbollit të Maqedonisë së Veriut.

Bianor është kreator i fitores, duke shënuar në minutën e 79-të dhe në anën tjetër thellon vendasit edhe më shumë në krizë.

Shkupi renditet në vend të dytë me 52 pikë, ka 13 me pak se lideri Shkëndija dhe Boreci zë pozitën e tetë me 33 sosh, që është afër zonës së rrezikut.

Shkëndija nga Tetova nuk ka të ndalur në Kampionatin e Maqedonisë së Veriut.

Kuqezinjtë me lehtësi shënuan fitore si mysafirë me rezultat 3:0 kundër Bellasicës në Strumicës. Tetovarëve po iu troket titulli i kampionit, i katërti në histori të klubit.

Golat i shënuan Rubin Hebaj (26′ e 54′) e Valmir Nuhir (41′).

Trajneri Ernest Gjoka padyshim se është i kënaqur edhe me një fitore të radhës.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Chelsea vulos vendin për në Champions dhe i jep shansin edhe Liverpoolit (VIDEO)

Nëse Liverpooli fiton në takimin e nesërm (21.15) ndaj Burnleyt, del para Leicester Cityt, për shkak...
- Marketing -

EKSKLUZIVE: Fillojnë bisedimet, për cilët lojtarë po bisedojnë Bunjaku e Fakiç? (FOTO)

Sapo ka përfunduar sezoni futbollistik në Maqedoninë e Veriut, e ku skuadra e FC Shkupi e ka mbyllur sezonin si nënkampion. Nga...

E MADHE/ Lewandowski Chelsea vjen lajmi BOMBË! POR ka një problem… Ja çfarë po ndodh

Lëvizja në Premier League nuk është mjaft tërheqëse për super yllin e Bayernit të Mynihut POR… Chelsea ka kontaktuar...

REMONT! Spastrimi i madh i Real Madrid, Perez i largon këto 10 yje këtë verë

Real Madridi vë në shitje dhjetë lojtarë – përfshirë disa nga yjet e skuadrës. Real Madridi po përgatitet që...

BOOOOM! E KRYER, harrojeni Agueron, Barça veçmë ka sulmuesin e ri

Barcelona vazhdon të jetë në negociata direkt me sulmuesin e Lyonit, Memphis Depay. Holandezi u largua nga agjencia SEG...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -