Shkupi merr kryesimin në rëndtije

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Skuadra e FC Shkupit është ngjitur në pozitën e parë të renditjes tabelore, pas fitores që shënoi në javën e 10-të të Ligës së Parë të Maqedonisë së Veriut.

Bardhekaltërit nga Çairi edhe këtë ndeshje e luajtën në stadiumin e Maxharit, ku si duket po përshtaten me fushën dhe sot treguan një lojë super të mirë, sidomos në 45 minutat e para ku kishin shumë raste për të shënuar.

Goli I fitores erdhi në minutën e 53 nga kapiteni Besar Iseni, i cili shfrytëzoi gabimin e mbrojtësit Karçevski, i cili në përpjekje për të kthyer topin për portierin Bozhinovski, gaboi duke i dhënë mundësinë Isenit për të shënuar golin e parë sezonal.

Për Shkupin ishte kjo fitorja e 7-të sezonale, me ç’rast dhe tani kryeson renditjen tabelore me 22 pikë, një më shumë se Shkëndija e vendit të dytë, që ka dhe një ndeshje më pak, të cilën e zhvillon nesër kundër Rabotniçkit në Tetovë.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

- Marketing -

Ja kush është ekipi i vetëm që i ka fituar të gjitha ndeshjet e Champions League

Barcelona fitoi me lehtësi 3-0 në Hungari ndaj Ferencvarosit, në kuadër të xhiros së 5-të në Ligën e Kampionëve.

Giroud dhuron “show”, shënon katër gola në fitoren 4:0 të Chelsea ndaj Sevilla (VIDEO)

Oliver Giroud, Oliver Giroud, Oliver Giroud, Oliver Giroud. Ky do të ishte përshkrimi më i mirë që mund t’i...

Barcelona e kalon lehtësisht Ferencvarosin (VIDEO)

Barcelona ka shënuar fitore të lehtë prej 0-3 në udhëtim te Ferencvaros, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e pestë...

‘Ndizet’ sfida Man United – PSG, shënohet goli i tretë dhe jepet karton i kuq (VIDEO)

Është shënuar goli i tretë në ndeshjen Manchester United - PSG.  Në minutën e 69-të, Marquinhos ka realizuar për...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -