Shkupi prezantoi përforcimin nga kampioni turk Basaksehir

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Derisa afati kalimtar tani më është mbyllur, skuadra e FC Shkupit njofton se ka arritur të bëjë për vete edhe dy futbollist, të cilët do të jenë ndihmë e klubit për arritjen e rezultateve gjatë sezonit të ri.

Skuadra bardhekaltër nga Shklupi ka bërë për vete futbollistin me mjaft perspektivë, 22 vjeçarin Salim Farsak, i cili vjen në formë huazimi te Shkupi nga kampioni i Turqisë, Basaksehir, ndërsa dy klubet janë marrë vesh që huazimi të jetë për dy vitet e ardhshme.

Sigurisht se përvoja e tij me klubin kampion të Turqisë do të jetë një ndihmë e madhe, ndërsa Farsak luan në tri pozicione, atë të mesfushorit qendror dhe mbrojtës  i krahut të djathtë dhe majtë.

Gjithashtu skuadra ka nënshkruar kontratë një vjeçare edhe me futbollistin nga Kërçova, Mërgim Dani, i cili luan sulmues krahu. Dani te Shkupi vjen nga skuadra e Vëllazërimit të Kërçovës, ku edhe kishte nisur karrierën e tij, ndërsa ka luajtur edhe me Zajazin në Ligën e Dytë.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Mesfusha gati: Milan arrin një transferim 30 milionësh!

AC Milan ka arritur një marrëveshje me skuadrën e Lille për transferimin e mesfushorit të saj, Boubakary...
- Marketing -

Shorti/ Grupi më i vështirë dhe më i lehtë për Barcelonën në Champions

Sot në orën 17:00 në Gjenevë të Zvicrës do të hidhet shorti për fazën e grupeve të Champions Leagues.

ZYRTARE: Barcelona transferon yllin e Ajaxit

Futbollisti 19 vjeçar vjen te Barcelona nga Ajax, për të zëvendësuar Nelson Semedon e larguar. Dest ka qenë dëshirë...

Gol atraktiv dhe i paparë me thembër nga 16 metra (VIDEO)

Mbrëmë u shënua një nga golat më të çuditshëm dhe më tërheqës në historinë e fundit të futbollit, ndërsa autor i tij...

Chiesa drejt Juventusit, Fiorentina gjen zëvendësuesin e tij

Federico Chiesa mund të jetë një nga lëvizjet më të mëdha këtë afat kalimtar në Serie A. Italiani mund...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -