Shkupi, Sileksi dhe Struga, njihen me kundërshtarët

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Janë mësuar kundërshtarët e mundshëm për skuadrat pjesëmarrëse në garave evropiane nga Maqedonia. Skuadra e FC Shkupit është bartës në raundin e parë eliminatore të Ligës së Konferencësnë Evropë, ndërsa kundërshtarët e mundshëm janë: Sfintull xhorxh nga Moldavia, Dinamo Batumi nga Gjeorgjia, Llapi nga Kosova dhe Urartu nga Armenia

Debutuesi në garat evropiane , Struga Trim Lum, mund të përballet me : Runavik nga Ishujt Faroe, Lipaja nga Letonia, Spartak Trnava nga Sllovakia, Dundalk nga Irlanda dhe Bridablik nga Islnda.

Edhe skuadra e Sileksit, është jobartëse, ndërsa kundërshtari më i njohur në grupin e skuadrës nga Kratova është Fehervari nga Hungaria, ku luan edhe reprezntuesi i Maqedonisë, Visar Musliu. Ndërsa kundërshtarët e tjerë janë: Sutjeska nga Mali i Zi, Petroklub nga Moldavia, Shiroki Brijeg nga BeH.

Hedhja e shortit për Ligën e Konferencave, do të zhvillohet në orën 13.00.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

“Krejt po dalin”/ Real Madridi shumë shpejtë do të mbetet edhe pa një tjetër super lojtar

Skuadra e Real Madridit është duke u përballur me largim të futbollistëve të rëndësishëm nga ekipi këtë...
- Marketing -

SHKUPI EVROPIAN vazhdon në rrethin e dytë

Pas eliminit të Sileksit dhe Struga Trim Lum skuadra e FC Shkupit është përafqësuesi i vetëm nga Maqedonia që tejkaloi raundin e...

E BUJSHME!Roma ia bën dhuratë Mourinhos super lojtarin

Konfirmohet blerja e re e Romës. Skuadra e Romës ka arritur një tjetër blerje këtë verë.

Gjiganti i Premier Ligës ofron 70 milionë euro për Barellan

Kampion i Italisë me Interin dhe kampion Evrope me Italinë. Të gjithë të çmendur për Nicolo Barella. Prej disa...

Italia vijon të mrekullojë, shifra dhe rekorde të pabesueshme, spikat mbajtja e topit

Italianët po përjetojnë një histori të bukur, që shumë pak veta e imagjinonin ndërsa mediat prodhojnë lajme pafund mbi përfaqësuesen “azzurre” dhe...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -