SHORTI I CHAMPIONS: Messi e Ronaldo përballen sërish, Bayern “tërheq” Atleticon (VIDEO)

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Rrugëtimi i Champions League përcaktohet sot dhe shortin mund na ndiqni KËTU DIREKT. Prej orës 17:00 hidhet shorti në Nion të Zvicrës dhe janë 32 skuadra që do të luftojnë për trofeun më të rëndësishëm për klube në Europë. Bayern Munich është skuadra kampione në fuqi, ndërkohë që sezoni pritet të jetë sërish mjaft interesant.

8 grupe me katër skuadra, me dy të parat që kalojnë në fazën me eliminim direkt dhe vendet e treta që shkojnë në Europa League. Sigurisht ekipe të kampionateve të njëjta nuk ndeshen në këtë fazë, ndërkohë që ka edhe futbollistë të kombëtares shqiptare që do të luajnë në fazën e grupeve dhe i kanë sytë nga goglat. Ata janë Thomas Strakosha (Lazio), Berat Gjimshiti (Atalata) dhe Myrto Uzuni (Ferencvaros).

REZULTATET E SHORTIT:
Grupi A:
Bayern Munich, Atletico Madrid,  
Grupi B:
Real Madrid, Shakhtar Donetsk,
Grupi C:
Porto, Manchester City,
Grupi D:
Liverpool, Ajax,
Grupi E: Sevilla, Chelsea,
Grupi F:
Zenit, Dortmund, 
Grupi G:
Juventus, Barcelona,
Grupi H:
PSG, Manchester United,

VAZO 1 – Bayern (Gjermani, fitues në fuqi i Champions League), Sevilla (Spanjë, UEFA Europa League holders), Real Madrid (Spanjë), Liverpool (Angli), Juventus (Itali) Paris SG (Francë), Zenit (Rusi), Porto (Portugali)

VAZO 2 – Barcelona (Spanjë), Atletico de Madrid (Spanjë), Manchester City (Angli), Manchester United (Angli), Shakhtar Donetsk (Ukrainë) , Dortmund (Gjermani) , Chelsea (Angli) , Ajax (Holandë)

VAZO 3 – Dynamo Kyiv (Ukrainë), Salzburg (Austri), RB Leipzig (Gjermani) , Inter (Itali) , Olympiacos (Greqi), Lazio (Itali) , Krasnodar (Rusi), Atalanta (Itali)

VAZO 4 – Lokomotiv Moscow (Rusi) , Marseille (Francë) , Club Brugge (Belgjikë) , Borussia Monchengladbach (Gjermani) , Istanbul Basaksehir (Turqi) , Midtjylland (Danimarkë), Rennes (Francë) , Ferencvaros (Hungari)

DATAT E PËRBALLJEVE NË GRUPE – UEFA ka publikuar edhe se kur do të zhvillohen ndeshjet e fazës së grupeve në Champions League. Kështu, ndeshet e para janë programuar më 20 dhe 21 tetor, për të vijuar me radhë me 27/28 tetor, 3/4 nëntor, 24/25 nëntor, 1/2 dhjetor dhe 8/9 dhjetor.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Interi siguron një pikë në “frymën e fundit” ndaj Parmës (VIDEO)

Interi nuk di të fitojë pa Lukakun. Zikaltrit nuk mundën të shkonin më shumë se një barazim...
- Marketing -

E FUNDIT: Atletico Madrid zëvendëson 50 milionëshin, gëzon edhe Inter-i

Geoofrey Kondogbia do të jetë shumë shpejt një lojtar i ri i Atletico Madrid. Diego Simeone, që ka humbur...

Milan goditi në transferët e verës, ky është plani për afatin e janarit

Nënshkrimet e verës ka bërë shumë përshtypje deri më tani. Puna e Ivan Gazidis, Paolo Maldini, Ricky Massara dhe...

VIDEO/ 11 gola në 4 ndeshjet e Bundesligës gjermane, Dortmund dhe Bayern Munchen nuk falin

Janë mbyllur 4 ndeshjet e javës së 6-të në Bundesligën gjermane. Në 4 ndeshjet e luajtura nuk ka pasur surpriza pasi skuadrat...

VIDEO: Hummels bën sulmuesin, shënon dhe i “vjedh” festimin Zlatanit

Dortmundi ka dyfishuar shifrat në ndeshjen kundër Arminia Bielefeld për 0-2. Ekipi verdhezi shënoi sërish me anë të Mat Hummels. Mbrojtësi u...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -