“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive që futbolli vendas e ka përjetuar. Por, meqë kundërshtar është përfaqësuesja e Kosovës, atmosfera pritet të jetë më e zjarrtë.

Tifo grupi nga Shkupi, “Shvercerat Shkup”, në mënyrë të organizuar nuk do të merr pjesë në ndeshjen futbollistike mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës. Përfaqësuesi i këtij grupi Jusuf Ramadani, për gazetën KOHA, përcjell albsport.mk, ka deklaruar se ata si grup përgjithmonë do t’i qëndrojnë besnik Kombëtares së Shqipërisë.

“Ne si tifo grup në mënyrë të organizuar nuk do ta përcjellim ndeshjen e futbollit mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës. Individualisht çdo anëtar i jonë është i lirë të veprojë. Qëndrimet tona janë publikisht të njohura. Përpos Kombëtares Shqiptare dhe ngjyrave kuq e zi, ne nuk mbështesim asnjë reprezentacion tjetër. Ekipit të Kosovës i dëshirojmë suksese dhe kualifikim në Kampionatin Evropian”, tha Ramadani.

Nga ana tjetër tifo grupi “Ballistët” nga Tetova, kanë theksuar se ende nuk kanë vendosur se vallë do të organizohen apo jo, për ndeshjen mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës. Ndërkohë, nuk dihet se a do të ketë organizim të tifozëve shqiptar nga Kumanova, Gostivari, Dibra e qytetet tjera shqiptare në Maqedoninë e Veriut.

Ndeshja Maqedoni – Kosovë luhet më 26 mars të këtij viti në stadiumin “Todor Proeski” në Shkup.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Mohamed Salah bën një tjetër gjest shembullor

Ndoshta shumë herë keni pyetur dikë pse Mohamed Salah është një nga futbollistët më të dashur...
- Marketing -

Pesë ekipet ku mundë të transferohet Messi, ja kush është më afër tij!?

Ylli argjentinas ende nuk ka vazhduar kontratën me Barcelonën, dhe në verën e vitit 2021 do të largohej falas nga ‘Camp Nou’.

Renova prezantoi Jasharoskin

Skuadra e Renovës sot ka zyrtarizuar transferimin e ri, sulmuesin Alen Jasharoski. Sulmuesi Jasharoski do të jetë një përforcim i madh për...

Humbje e madhe për Khabib Nurgamedov, i vdes babai

Babai i Habib Nurmagomedovit, 57 vjeçari Abdullmanap Nurmagomedov, sot ndrroi jetë , duke humbur luftën me koronavirusin në spitalin në Moskë. Abdullmanap,...

Shqiptari “Mbret” i merkatos, Sane e Pjanic drekojn me te (FOTO)

Quhet Fali Ramadani, ka lindur në vitin 1969 në Tetovë të Maqedonisë së Veriut nga prindër shqiptarë, jeton në Berlin të Gjermanisë...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -