Sileksi bie në rrjetin e Strugës

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Skuadra e Strugës ka marrë fitore të madhe dhe shumë të merituar në duelin e javës së pestë, duke mundur liderin e deritanishëm të Ligës së Parë, Sileksin nga Kratova.

Edhe pse ekipi I Sileksit ishte favorit, por këtë e demantuan struganët që luajtën shumë më mirë gjatë 90 minutave dhe me meritë fituan tri pikë që e ngjisin ekipin në pozitën e katërt.

Pjesa e parë në këtë përballje u mbyll pa fitues dhe pa gola të shënuar, ndërsa në pjesën e dytë dy zëvendësuesit e trajnerit Zaharievski i dhan fitoren djemve nga liqeni,

Fillimisht shënoi Lena në minutën e 77-të, ndërsa më pas në minutën e 89-të, shënoi gol Milenkovski.

Me këtë fitore Struga do të jetë më e qetë në përballjet e ardhshme dhe do të ketë një vetëbesim shtesë që të vazhdojë me paraqitje të mrekullueshme.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Umit Karan përsëri në pankinën e Shkupit!

Pas mëngjesit të vrullshëm në zyrat e FC Shkupit, me largimin e papritur të Muharem Bajramit, tani...
- Marketing -

Shvercerat: Nuk njohim trajner tjetër përveç Mukit (VIDEO)

Pak orë pas lajmit që Muharem Bajrami nuk është trajner i FC Shkupit ka pasur shumë reagime, si nga futbollist dhe figura...

Shkupi largoi trajnerin Bajrami

Pas disfatës së djeshme të skuadrës së Shkupit nga Struga T&L, klubi nga Çairi ka vendosur që të largojë nga posti i...

ZYRTARE/ Candreva largohet nga Interi, mbetet po në Serie A

Antonio Candreva është futbollisti më i ri i klubit të Sampdorias. 33-vjçari italian në sezonin e ri do të luajë nën fanellën e klubit të Sampdorias.

Menaxheri shqiptar në bisedime me Juventusin për një futbollist

Kampioni në fuqi i Italisë, skuadra e Juventusit është e interesuar që ti sigurijë shërbimet e sulmuesit të talentuar italian, Federico Chiesa,...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -