Skandaloze! Ja kë e ka pritur Aleksandër Vuçiqi prej Kosovës

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Skandaloze, Serbia politizon edhe fëmijët! Kryetari i Serbisë, Aleksandër Vuçiqi, ish zëdhënës i kriminelit të luftës Sllobodan Millosheviqit, ka gjetur kohë që t’i motivojë edhe fëmijët serb me nacionalizëm. Idiotizmi nuk ka kufij. Krenaria e rrejshme  nuk njeh kufij, me at propagandë të fëlliqur të tij!
    
“Presidenti Aleksandar Vuçiq priti sportistët e rinj nga Kosova dhe Metohia në Presidencën e Serbisë.

Para takimit me Vuçiqin, Sekretari i Përgjithshëm i Presidentit, Nikola Selakoviq, i çoi mysafirët nëpër ndërtesën e Presidencës.
Rreth 50 djem dhe vajza erdhën nga Kosova dhe Metohia, të cilëve Presidenti Vuçiq  iu shpërndau edhe topa dhe pajisje sportive. Fëmijët nga Kosova dhe Metohia erdhën nga Leshko, Mitrovica e Kosovës, Zubin Potok dhe vende të tjera dhe ata e përshëndetën presidentin me duartrokitje”, kështu shkarravit “Novosti”.

 “Unë dua që ju të rriteni në shkollat dhe familjet tuaja, si qytetarë krenarë të Serbisë, të dini se ku është atdheu juaj dhe ku është kryeqyteti i juaj, dhe të luftoni me gjithë zemrën tuaj për vendin tuaj, Serbinë, dhe të jeni të mirë, punëtor dhe të zellshëm.

Në sport. mësoni të humbni dhe fitoni dhe të pranoni të dyja me dinjitet”, kështu iu ka thënë Vuçiq. Këta fëmijë i ka pritur me 29 gusht!

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Umit Karan përsëri në pankinën e Shkupit!

Pas mëngjesit të vrullshëm në zyrat e FC Shkupit, me largimin e papritur të Muharem Bajramit, tani...
- Marketing -

Shvercerat: Nuk njohim trajner tjetër përveç Mukit (VIDEO)

Pak orë pas lajmit që Muharem Bajrami nuk është trajner i FC Shkupit ka pasur shumë reagime, si nga futbollist dhe figura...

Shkupi largoi trajnerin Bajrami

Pas disfatës së djeshme të skuadrës së Shkupit nga Struga T&L, klubi nga Çairi ka vendosur që të largojë nga posti i...

ZYRTARE/ Candreva largohet nga Interi, mbetet po në Serie A

Antonio Candreva është futbollisti më i ri i klubit të Sampdorias. 33-vjçari italian në sezonin e ri do të luajë nën fanellën e klubit të Sampdorias.

Menaxheri shqiptar në bisedime me Juventusin për një futbollist

Kampioni në fuqi i Italisë, skuadra e Juventusit është e interesuar që ti sigurijë shërbimet e sulmuesit të talentuar italian, Federico Chiesa,...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -