Skënderbeu i hap rrugën Tiranës, mposht Kukësin (VIDEO)

Më të lexuarat

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Abdulla Hasani, 17 vjeçari që mahnit me talentin e tij

Shkupi është vatër e talenteve, tani më vite me radhë nga lagjet e ndryshme shqiptare, por edhe...

Kukësi nuk ia ka dalë as në Korçë ndaj Skënderbeut, teksa tu mposhtën me rezultatin 2-1.

Mesa duket tashmë shpresat e verilindorëve për titull kampion janë venitur, duke qenë se rivalët e tyre për titull, Tirana, janë nëntë pikë larg. Sa i përket ndeshjes, Skënderbeu tregoi vazhdimësinë e formës së këtij viti.

Vendasit gjetën golin e avantazhit me Dejvi Bregun, i cili shënoi në mënyrën e tij të zakonshme duke mos i dhënë shumë shans reagimi Xhikës.

Ndërkohë, verilindorët u tronditën edhe me golin e dytë. Ishte Bruno Dita që ndëshkoi miqtë me portierin Xhika që provoi të bëntë maksimumin por sërish nuk ia doli. Megjithatë, Kukësi reagoi në vazhdimësinë e ndeshjes dhe falë një gjuajtje nga ana e Et’hemit në hyrje të zonës shkurtuan diferencat. Kështu, u mbyll pjesa e parë e lojës. Ndërkohë, në fraksionin e dytë të ndeshjes, Kukësi ishte më kërkues teksa sulmet e verilindorëve ishin të rrezikshëm.

Por, tentativat e Abazaj, Et’hemit dhe Kuper gjetën të gjitha përgjigjet e Enea Koliçit i cili fitoi duelet e tij ndaj ofensivës së verilindorëve. Në fund, Kukësi rrezikoi të ndëshkohej edhe me golin e tretë, megjithatë sfida u mbyll me rezultatin 2-1.

Kështu, kuksianët pas kësaj ndeshje vështirësojnë objektivin titull dhe gjenden në vendin e dytë, nëntë pikë pas Tiranës. Nga ana tjetër, Skënderbeu ngjitet në klasifikim dhe parakalon Teutën, ndërkohë që barazon me pikë Laçin e vendit të tretë.

- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Asani për Feratin: Ti e meriton numrin 10 te Partizani

Partizani u mposht mbrëmjen e djeshme nga Skënderbeu me rezultatin 1-2 në ndeshjen e vlefshme për...
- Marketing -

Vardari i Forinës prezantoi stafin e ri të trajnerëve

Vetëm disa ditë pasi që KF Vardari Forinë ka bërë të ditur se kishte ndërprerë bashkëpunimin me stafin teknik, Gajur Rexhepi dhe...

Emrat e ekipeve nga Maqedonia në garat e UEFA-s

Në seancën e jashtëzakonshme të Këshillit Drejtues të Federatës së Futbollit të Maqedonisë të mbajtur në një konferencë online, duke marrë parasysh...

Ndërpritet kampionati në Maqedoni pa kampion, për ekipet në garat e UEFA-s, vendoset javën e ardhëshme

Në seancën e jashtëzakonshme të Këshillit Drejtues të Federatës së Futbollit të Maqedonisë të mbajtur në një konferencë online, duke marrë parasysh...

Faqja zyrtare e La Ligës “promovon” Januzajn

Faqja zyrtare e La Ligës në Instagram ka publikuar një fotografi të futbollistit kosovar Adnan Januzajt i cili është pjesë e...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -