Sokoli fitoi garën për Gjilanin përballë ‘homologëve’ të tij nga Maqedonia e Veriut, Kosova dhe Shqipëria

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Bylbyl Sokoli pritet të emërohet shumë shpejtë shef i ri i shtabit teknik te SC Gjilani. Gazeta “Sheshi” ka raportuar gjatë ditës për arritjen e marrëveshjes dhe ka raportuar për ditën e zyrtarizimit të saj, teksa “Profa” pritet të rikthehet edhe njëherë tjetër në familjen ‘kuqebardh’, aty ku ishte para katër vitesh.

Bisedimet ndërmjet drejtuesve të klubit gjilanas dhe Sokolit janë zhvilluar brenda javës, teksa ai ishte gjithmonë në ‘pole position’ për të marrë udhëheqjen e ekipit.

Kontaktet e para janë vënë në fillimin e javës, teksa e premtja (11 dhjetor) ka qenë dita kur edhe palët janë dakorduar për të filluar bashkëpunimin.

Përveç Sokolit në opsion për nënkampionët e vendit ishte edhe trajneri tjetër i njohur kosovar, Afrim Tovërlani.

Këtë herë gjilanasit ishin të bindur për një trajner kosovar, pavarësisht se pranë tyre kishin një varg opsionesh dhe shumë CV të ndryshme.

Mirel Josa, Orges Shehi, Emmanuel Egbo, Alan Clark dhe Jeton Beqiri ishin disa nga emrat që ishin përfolur se mund të merrnin drejtimin e nënkampionëve të vendit, mirëpo pa patur ndonjë gjë konkrete.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

E BUUUUJSHME! Në fund të karrierës Ronaldo dhe Messi sëbashku te kjo skuadër?

Shokë ekipi Lionel Messi-n dhe Cristiano Ronaldo-n. Nuk është fantazi, të paktën për David Beckham, i...
- Marketing -

Lajmi Bombë/ Në fund Bayerni i Mynihut do të rrëmbejë Haland

Lotar Mateus është i bindur se e ardhmja e Erling Halandit do të jetë te Bajerni i Mynihut. Sipas lojtarit rekordmen...

Ferati: I kënaqur me barazimin, luajtëm ndaj ekipit më të mirë në kampionat

Skuadra e Akademija Pandevit ka arritur sot që të merr një pikë në ndeshjen e e javës së 20-të. Të LPFM-s, duke...

Interi i pandalshëm, mposht Genoan – blindon kreun (VIDEO)

Inter ka vazhduar me rezultatet pozitive duke mposhtur Genoan. “Neurazzurët” fituan me rezultat bindës 3 – 0 dhe tani...

Chelsea – United, formacionet zyrtare

Sot (e diele), Chelsea është mysafir i Manchester Unitedit, ndeshje e vlefshme për xhiron e 26-të në Premierligë. Dy...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -