Sormani: Ferati është një lojtar që po rritet shumë

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Për duelin me Kosovën, bëhen bashkë të gjitha tifo grupet Maqedonase

Sot në Tetovë u mbajt një takim i pothuajse të gjitha tifo grupeve maqedonase, në të cilën...

Skuadra e Partizanit edhe pse ka vuajtur në ndeshjen e sotme ndaj Flamurit, në fund ka mundur të marrë një fitore aq të nevojshme në këtë periudhë negative. Djemtë e Sormanit shënuan golin e 1-2 në fund me Bardhin. Pas ndeshjes në “Super Sport” tekniku i kryeqytetasve analizon ndeshjen, duke folur edhe për futbollistët e rinj të skuadrës, por duke veçuar edhe futbollistin shkupjan, Besnik Ferati.

“Udhëzimi është që po punojmë shumë mbi Llanajn, Carën, profile të rinj që po bëjnë mirë, po alternohen por po bëjnë mirë. Ferati është një tjetër lojtar që po rritet shumë, mundohemi që ta aktivizojmë sa më shumë. Mundohemi të krijojmë një miks të mirë, jemi Partizani që duhet të bëjmë rezultat, por edhe të fokusohemi te të rinjtë që janë pjesë e akademisë që mundohemi t’i rritim”, është shprehur Sormani.

Të përkujtojmë se Ferati në këtë ndeshje u inkuadrua si zëvendësues i Rron Brojës, në minutën e 60-të dhe i dha krejtësisht një kahje shumë pozitive ndeshjes, duke punuar shumë në 30 minutat sa ju dha mundësia dhe arriti të jetë pjesë e kësaj fitore.

Me këtë fitore Partizani ngjitet në pozitën e 5-të në renditje me 44 pikë, katër më pak se Skënderbeu i pozitës së tretë që ka 48 pikë dhe një ndeshje më pak.  

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Unitedi dëshiron transferimin e Traores

Manchester Unitedi është duke synuar ta transferojë sulmuesin e Wolverhamptonit, Adama Traore, shkruan “Daily Star”.
- Marketing -

Rezultatet për t’u shpallur Real Madridit kampion

Me fitoren ndaj Athletic Bilbaos, Real Madridi i është afruar më shumë titullit të La Ligas për sezonin 2019/2020, ndërkohë që ruan...

Messi në stres, duhej disa herë ti matej temperatura (VIDEO)

Ylli i Barcelonës, Messi mbrëmë para se të futej në stadium, duhej të kalojë kontrollin e rregullt të matjes së temperaturës.

Rashica dhe Werderi sonte luajnë finalen e madhe

Milot Rashica do të ketë një test tejet të rëndësishëm sonte. Ylli i përfaqësueses së Kosovës do të ketë ndeshjen më...

Napoli e fiton përballjen kundër Romës, ngritet në zonën ‘Evropa’

Napoli e ka fituar ndeshjen e sontme kundër Romës në kuadër të kampionatit elitar italian, Serie A. Në ndeshjen...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -