Sot/ Hidhet shorti në Europa League, ja klubet në 4 vazot

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Sot, në ora 13:00, do të hidhet shorti i fazës së grupeve të Europa Leagues.

Milani ishte ekipi i fundit që siguroi kualifikimin pas një fitoreje dramatike ndaj Rio Aves ku janë goditur në total 24 penallti. Përveç “Djallit”, janë edhe dy ekipe të tjera italiane që marrin pjesë në grupe: Roma dhe Napoli.

Nuk mungojnë emrat e mëdhenj nga Anglia, si Tottenhami apo Arsenali, Benfica nga Portugalia apo Bayer Leverkuseni nga Bundesliga.

Kuptohet që ekipet më të mira janë në vazon e parë, që do të thotë se shmangen përgjithësisht përplasjet e mëdha në fazën e grupeve, por jo plotësisht, pasi Milani ndodhet në vazon e tretë.

Vazoja e parë:  Arsenal (Ang), Tottenham (Ang), Roma (Ita), Napoli (Ita), Benfica (Por), Bayer Leverkusen (Gjer), Villarreal (Spa), Cska Mosca (Rus), Braga (Por), Gent (Bel), Psv Eindhoven (Hol), Celtic (Sko).

Vazoja e dytë: Dinamo Zagreb (Kro), Sparta Prague (Çek), Slavia Prague (Çek), Ludogorets (Bull), Young Boys (Zv), Crvena Zvezda (Ser), Rapid Vienna (Aut), Leicester (Ang), Qarabag (Aze), Paok (Gre), Standard Liegi (Bel), Real Sociedad (Spa).

Vazoja e tretë: Granada (Spa), Milan (Ita), AZ (Hol), Feyenoord (Hol), Aek Atene (Gre), Maccabi Tel Aviv (Isr), Rangers (Sko), Molde (Nor), Hoffenheim (Gjer), Lask (Aut), Hapoel Beer-Sheva (Isr), Zorya Luhansk (Ukr).

Vazoja e katërt: Cluj (Ru), Lille (Fra), Nice (Fra), Rijeka (Kro), Dundalk (Irl), Liberec (Çek), Royal Antwerp (Bel), Lech Poznan (Pol), Sivasspor (Tur), Ëolfsberg (Aut), Omonia (Qip), Cska Sofia (Bull).

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Mesfushori i Omonia shënon gol të rrallë (VIDEO)

Futbollisti spanjoll Jordi Gomes shënoi një gol në Europa League kundër PSV në minutën e 29....
- Marketing -

FOTO/ Nota dhe statistikat e Marash Kumbullës në Europa League

Megjithëse Roma nuk ia doli të fitonte ndaj CSKA Sofias në Ligën e Europës, futbollisti i Shqipërisë, Marash Kumbulla, bëri një paraqitje...

Milani pa probleme, Tottenhami i Mourinhos befasohet nga belgët (VIDEO)

Milani me sukses ka kryer detyrën edhe në raundin e dytë të ndeshjeve në grupe në Ligën e Evropës, përballë Spartës së Pragës, duke...

FORMACIONET/ Çalhanoglu në stol, Pioli zbulon 11- titullarët (FOTO)

Milan pret në shtëpi Sparten e Pragës, në prag të takimit të Europa League (18.55). Trajneri i kuqezinjve, Pioli...

Ky do të jetë qendërmbrojtësi i Milanit!

Paolo Maldini e ka të qartë se kë duhet që të transferojë këtë janar. Bëhet fjalë për mbrojtësin e...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -