Spektakël pa fitues në derbin Gjilani – Ballkani

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Gjilani ka arritur që në frymën e fundit të marrë një pikë të artë në shtëpi në përballjen ndaj Ballkanit që përfundoi 1-1 në kuadër të javës së 21-të në Superligën e Kosovës.

Vendasit e filluan më mirë takimin duke rrezikuar me anë të Gerhard Prognit që gjuajti me kokë, mirëpo goditja e tij u ndalua nga portieri Damir Luljanovic.

Ballkani më pas rrezikoi me anë të Blendi Baftiut, por që ajo ishte një pritje e lehtë për portierin e Gjilanit.

45 minutat e dytë ishin me një ritëm edhe më të lartë, pasi u realizuan dy gola brenda dy minutash.

Të parët që kaluan në epërsi ishin mysafirët që realizuan me anë të Mevlan Zekës që realizoi në minutën e 76-të.

Por, kaluan dy minuta nga epërsia e Ballkanit dhe Gjilani i barazoi shifrat në 1-1 me anë të Darko Nikaq.

Të dy skuadrat tentuan që deri në fund t’i merrnin një pikë, por nga mbrojtja e ngjeshur u ndanë të kënaqura me nga një pikë.

Pas javës së 21-të, Ballkani vazhdon të jetë lider i Superligës me 45 pikë, derisa Gjilani është në pozitën e katërt me 31 osh. /Telegrafi/

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

FOTO/ Pas super çerek finaleve, UEFA e ka publikuar, ky është formacionin e javës për Champions League

Liga e Kampionëve ka publikuar formacionin e javës pas katër ndeshjeve të kthimit në fazën çerekfinale.
- Marketing -

Para super gjysëm finalës kundër Chelsea… Zidane merr jo 1 po 3 lajme fantastike

Rafael Varane, Eden Hazard dhe Daniel Carvajal do të jenë gati për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League kundër ...

BOOOOMBË NGA APENINET… Po ndodh çmenduria, Casemiro drejt gjigantit të Serie A

Një nga lojtarët më të mirë të Real Madridit, Kasemiro, mund të transferohet në Serie A gjatë verës, sipas mediave italiane.

LAJMI BOOOMBË! Negociatat janë të avansuara… Varane drejt gjigantit Evropian

Manchester United është gjithmonë e më afër arritjes së marrëveshjes me qendërmbrojtësin Raphael Varane. Francezi është një ndër yjet...

Messi e ka zemrën e madhe! Gjest i veçantë që ka bërë argjentinasi do tua ngroh zemrat (FOTO)

Leo Messi ka vendosur të nxjerrë në një ankand këpucët e tij, me të cilat shënoi golin e 644 për Barcelonën....
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -