Statistika të frikshme të “Snajperisitit” të Shkupit Alvarez

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Skuadra e Shkupit vazhdon të luajë në formë të mirë në kampionat, duke marrë dhe një fitore me shumë vlerë në trasnfertë, ku ka mundur Sileksin me rezultat të pastër 1-3.

Pa dyshim edhe në këtë ndeshje një nga futbollistët më të mirë në fushë ishte mesfushori nga Kosta Rika, Freddy Alvarez.

Ai ishte asistues në dy gola, ndërsa mori pjesë edhe në golin e tretë, njëjtë sikurse dhe në duelin me Vardarin.

Përveç 13 asisteve të arritura këtë sezon, Alvarez është edhe autor i dy golave, që ka bërë të jetë edhe më shumë i vlerësuar duke arritur edhe një ngritje në “transfermarkt: me çmim 400 mijë euro, që pritet të rritet edhe më shumë.

Alvarez po bëhet futbollist kryesor në skuadrën e FC Shkupit, ndërsa kujtojmë se ai me Shkupin u bashkua në qershorin e vitit 2020, ndërsa kontrata e tij është deri në qershor të këtij viti me mundësi për ta vazhduar ose për ta blerë plotësisht kartonin e tij.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

FOTO/ Pas super çerek finaleve, UEFA e ka publikuar, ky është formacionin e javës për Champions League

Liga e Kampionëve ka publikuar formacionin e javës pas katër ndeshjeve të kthimit në fazën çerekfinale.
- Marketing -

Para super gjysëm finalës kundër Chelsea… Zidane merr jo 1 po 3 lajme fantastike

Rafael Varane, Eden Hazard dhe Daniel Carvajal do të jenë gati për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League kundër ...

BOOOOMBË NGA APENINET… Po ndodh çmenduria, Casemiro drejt gjigantit të Serie A

Një nga lojtarët më të mirë të Real Madridit, Kasemiro, mund të transferohet në Serie A gjatë verës, sipas mediave italiane.

LAJMI BOOOMBË! Negociatat janë të avansuara… Varane drejt gjigantit Evropian

Manchester United është gjithmonë e më afër arritjes së marrëveshjes me qendërmbrojtësin Raphael Varane. Francezi është një ndër yjet...

Messi e ka zemrën e madhe! Gjest i veçantë që ka bërë argjentinasi do tua ngroh zemrat (FOTO)

Leo Messi ka vendosur të nxjerrë në një ankand këpucët e tij, me të cilat shënoi golin e 644 për Barcelonën....
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -