Sulmuesi i Wolfsburgut tallet keq me Kukësin: Kërkova në “Google” për ta

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

“Shvercerat” JO Kosovës, “Ballistët” ende s’kanë vendosur

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, është arritja më e madhe sportive...

Një frikë të madhe ka në ekipin e Wolfsburgut për përballjen e turit të dytë në “Europa League”. Më tepër sesa për rivalin e tyre, bëhet fjalë për sigurinë që do të kenë lojtarët ndërsa jemi në periudhën e pandemisë. Pra te Wolfsburgu nuk ndihen të sigurt për këtë udhëtim të rrallë që do të bëjnë në Shqipëri, ndërsa po afron edhe nisja e Bundesligës.

Megjithatë sulmuesi Weghorst është i sigurt se gjithçka do të shkojë mirë, për të dalë nga Shqipëria pa asnjë problem dhe me kualifikim.

Kur pyetet në lidhje me Kukësin nuk ka shumë informacione, vetëm ka kërkuar paksa në “Google” për të parë se për çfarë skuadre bëhet fjalë.

“Fillimisht më duhet të them që nuk jam i shqetësuar për sigurinë. Udhëtimi është përgatitur shumë mirë. Unë kërkova pak për Kukësin në Google dhe atje pashë se ata kishin mundur Sofian me rezultatin 2-1”, thotë Weghorst me buzëqeshje.

Gjithashtu nuk mungon edhe siguria e madhe për kualifikimin: “E qartë se ne jemi një skuadër më e mirë dhe do ta fitojmë këtë ndeshje”, shprehet sulmuesi i Wolfsburg për “Sportbuzzer”.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Umit Karan përsëri në pankinën e Shkupit!

Pas mëngjesit të vrullshëm në zyrat e FC Shkupit, me largimin e papritur të Muharem Bajramit, tani...
- Marketing -

Shvercerat: Nuk njohim trajner tjetër përveç Mukit (VIDEO)

Pak orë pas lajmit që Muharem Bajrami nuk është trajner i FC Shkupit ka pasur shumë reagime, si nga futbollist dhe figura...

Shkupi largoi trajnerin Bajrami

Pas disfatës së djeshme të skuadrës së Shkupit nga Struga T&L, klubi nga Çairi ka vendosur që të largojë nga posti i...

ZYRTARE/ Candreva largohet nga Interi, mbetet po në Serie A

Antonio Candreva është futbollisti më i ri i klubit të Sampdorias. 33-vjçari italian në sezonin e ri do të luajë nën fanellën e klubit të Sampdorias.

Menaxheri shqiptar në bisedime me Juventusin për një futbollist

Kampioni në fuqi i Italisë, skuadra e Juventusit është e interesuar që ti sigurijë shërbimet e sulmuesit të talentuar italian, Federico Chiesa,...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -