Super derbi, super ndeshje në ligat më të forta evropiane

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Pas pauzës për shkak të ndeshjeve ndërkombëtare, sot  dhe nesër rikthehen ndeshjet nga kampionatet kryesore evropiane dhe në program për t’u zhvilluar janë një numër i madh ndeshjeve shumë të rëndësishme.

Në vijim i rendisim ndeshjet kryesore të ditës së sotme sipas kampionateve:

Premier Liga angleze :

Everton – Liverpool – ora 13:30

Chelsea – Southampton – ora 16:00

Manchester City – Arsenal – ora 18:30

Neëcastle United – Manchester United – ora 21:00

La Liga spanjolle:

Celta Vigo – Atletico Madrid – ora 16:00

Real Madrid – Cadiz – ora 18:30

Getafe – Barcelona – 21:00

Bundesliga gjermane:

Freiburg – Werder Bremen – ora 15:30

Hoffenheim – Borussia Dortmund – ora 15:30

Arminia Bielefeid – Bayern Munich – ora 18:00

Seria A italiane:

Napoli – Atalanta – ora 15:00

Inter – Milan – ora 18:00

Sampdoria – Lazio – ora 18:00

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Mesfushori i Omonia shënon gol të rrallë (VIDEO)

Futbollisti spanjoll Jordi Gomes shënoi një gol në Europa League kundër PSV në minutën e 29....
- Marketing -

FOTO/ Nota dhe statistikat e Marash Kumbullës në Europa League

Megjithëse Roma nuk ia doli të fitonte ndaj CSKA Sofias në Ligën e Europës, futbollisti i Shqipërisë, Marash Kumbulla, bëri një paraqitje...

Milani pa probleme, Tottenhami i Mourinhos befasohet nga belgët (VIDEO)

Milani me sukses ka kryer detyrën edhe në raundin e dytë të ndeshjeve në grupe në Ligën e Evropës, përballë Spartës së Pragës, duke...

FORMACIONET/ Çalhanoglu në stol, Pioli zbulon 11- titullarët (FOTO)

Milan pret në shtëpi Sparten e Pragës, në prag të takimit të Europa League (18.55). Trajneri i kuqezinjve, Pioli...

Ky do të jetë qendërmbrojtësi i Milanit!

Paolo Maldini e ka të qartë se kë duhet që të transferojë këtë janar. Bëhet fjalë për mbrojtësin e...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -