Super Liga e Kosovës me dy lider tabele

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Kanë përfunduar tri ndeshjet që u zhvilluan sot në kuadër të Superligës me disa rezultate interesante.

Skuadra e Besës humbi në shtëpi nga Drita me rezultat të thellë 1:4. Golin e vetëm tek Besa e shënoi mbrojtësi Ramë Krasniqi në minutën e 18′, kurse tek Drita golashënues ishin Haxhimusa në minutën e 4′ dhe 40′, dhe Fazliu në të 12′ dhe të 64′.

Feronikeli fitoi në stadium të vet kundër skuadrës së Arbërisë me rezultat minimal 1:0. Golin e vetëm në këtë ndeshje e realizoi mesfushori 24 vjeçar Albert Dabiqaj në minutën e 43′, përcjell KosovaPress.

Ndeshja e fundit e programit të ditës së shtunë i takoi Gjilanit dhe Drenicës. Gjilanasit siguruan tre pikë të plota duke shënuar fitore me rezultat minimal 1:0, me golin e sulmuesit malazez Darko Nikac, në minutën e 11′. /TV Malisheva

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Fitojnë Roma dhe Tottenhami (VIDEO)

Roma dhe Tottenhami kanë regjistruar fitore të rëndësishme, në kuadër të xhiros së katërt të grupeve në...
- Marketing -

E BUJSHME: Zbulohen fjalët që Vidal ia tha arbitrit

Gjyqtari anglez, Anthony Taylor, ka qenë i pamëshirshëm me futbollistin kilian të Interit, Arturo Vidal, të cilin e ka përjashtuar ...

Goli që sapo e ka shënuar Winks për Tottenhamin është absolutisht drithërues nga 45 metra (VIDEO)

Tottenhami ka shënuar edhe golin e tretë kundër Ludogoretsit, në ndeshjen e vlefshme për Europa League. Harry Winks ka...

Ademi nuk ndalet, asiston edhe në golin e fitores kundër Wolfsberger

Ademi fantastik sonte me Dinamo Zagrebin, dhuroi dy asistet të bukura Tashmë ka përfunduar takimi ndërmjet Wolfsberger dhe Dinamo...

E FUNDIT: Mesfushori i Barcelonës rikthehet nga lëndimi

Sergio Busquets është rikthyer në stërvitje pas lëndimit që e la jashtë fushave të gjelbra për më shumë se një javë.
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -