Super Muriqi del me super deklaratën pasi e dërmuam Litvaninë, ja çfarë tha luani jonë

Më të lexuarat

Gjesti i madh Mohamed Salah, gjen grabitësin e shtëpisë, e fal dhe i ofron para e punë

Një gjest i madh i bërë nga Mohamed Salah në të kaluarën është zbuluar nga “DailyMail”. Gjatë...

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga UFC, i premtova nënës dhe premtimin nuk e thej

Pas fitores ndaj Justin Gaethje, Khabib Nurmagomedov i ka dhënë fund karrierës së tij.

Kanoute do ndërtojë xhami, qyteti që tani 700 vite është pa te

Një nga futbollistët që kanë lënë shenjë të madhe në kampionatin spanjoll, është Frederic Oumar Kanoute, i...

Ja pse Muhammed Ali u bë musliman

Kush ishte Cassius Marcellus Clay Jr që më vonë e pa te vërtetën dhe e mori emrin ...

Video e Mike Tysonit duke falur namaz është bërë virale në rrjetet sociale (VIDEO)

Mike Tyson është njëri nga boksierët më të mirë në histori. Tyson që së...

Vedat Muriqi në një deklaratë pas ndeshjes ka biseduar për Super Sport Kosovën rreth ndeshjes së sotme dhe të ardhmes së tij.

Vedat Muriqi: Po adaptohem te Lazio, kam pasur probleme të tjera, nuk kam qenë i parapërgatitur për sezon. Kam pasur probleme me COVID-19, ka ndikuar shumë. Po mësoj gjuhën, e kam problem”.

“Kam filluar ta marrë veten, po ndjehem në formë shumë të mirë fizike. Kanë mbetur edhe 10 ndeshje atje, do të japim maksimumin”.

“Sa i përket Kosovës, këtu është shtëpia ime, ndjej më shumë vetbesim”.

“Ne jemi në një nivel shumë më të lartë sesa Lituania, kemi lojtarë me kualitet të lartë dhe kemi një skuadër kompakte. Kryesorja është që mezi presim që të grumbullohemi dhe të jemi të gjithë bashkë, kjo po shihet në fushë. Kemi shumë raste, mirëpo ndodhin që të humbim ndeshje”.

“Një rikthim te Fenerbahce. Kam kontratë 5 vjeçare me Lazion, ka investuar klubi një shumë prej 18 milion. Fenerbahce është shtëpia ime, nuk di ç’të them. Është puna e klubesh, unë kam kontratë. Nuk di çfarë të them”.

I pyetur nëse është i lumtur te Lazio, ai u përgjigj: “Po, jam i lumtur, thjeshtë kam problem adaptimin në vitin e parë. Shpresoj që vitin e ardhshëm të bëjë atë çfarë kam bërë më herët” u shpreh Muriqi.

loading...
- Marketing -
- Marketing -

Të fundit

Chelsea vulos vendin për në Champions dhe i jep shansin edhe Liverpoolit (VIDEO)

Nëse Liverpooli fiton në takimin e nesërm (21.15) ndaj Burnleyt, del para Leicester Cityt, për shkak...
- Marketing -

EKSKLUZIVE: Fillojnë bisedimet, për cilët lojtarë po bisedojnë Bunjaku e Fakiç? (FOTO)

Sapo ka përfunduar sezoni futbollistik në Maqedoninë e Veriut, e ku skuadra e FC Shkupi e ka mbyllur sezonin si nënkampion. Nga...

E MADHE/ Lewandowski Chelsea vjen lajmi BOMBË! POR ka një problem… Ja çfarë po ndodh

Lëvizja në Premier League nuk është mjaft tërheqëse për super yllin e Bayernit të Mynihut POR… Chelsea ka kontaktuar...

REMONT! Spastrimi i madh i Real Madrid, Perez i largon këto 10 yje këtë verë

Real Madridi vë në shitje dhjetë lojtarë – përfshirë disa nga yjet e skuadrës. Real Madridi po përgatitet që...

BOOOOM! E KRYER, harrojeni Agueron, Barça veçmë ka sulmuesin e ri

Barcelona vazhdon të jetë në negociata direkt me sulmuesin e Lyonit, Memphis Depay. Holandezi u largua nga agjencia SEG...
- Advertisement -

TË NGJAJSHME

- Marketing -